تجزیه و تحلیل راه حل برای توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (Dapps)

برخی معتقدند که مشکلات فنی عدم تمرکز بیش از مزایای آن است. توسعه دهندگان به طور مداوم در حال جستجوی راه هایی برای دستیابی به تجربه کاربر بدون کاهش لبه توزیعی و خودمختاری هستند که برنامه های غیرمتمرکز ارائه می دهند. در حالی که تجربه کاربری topnotch استاندارد طلایی برای سیستم عامل هایی است که به دنبال جذب مخاطبان اصلی هستند ، محدودیت های فنی dapps برای توسعه دهندگان به سختی می تواند قفل چنین سطح عملکردی را باز کند.

این روایت فقط یکی از بسیاری از چالش هایی است که توسعه دهندگان هنگام کار با فناوری بلاکچین با آن روبرو می شوند. در این مقاله ، ما این محدودیت ها و راه حل های احتمالی را روشن خواهیم کرد.

نکات منفی ایجاد Dapps چیست?

فقط با 4000 dapps ایجاد شده در 5 سال گذشته, به راحتی می توان گفت که مرحله توسعه زیرساخت های غیرمتمرکز آنچنان کارآمد نیست. این واقعیت که بیش از 1000 dapp در یک بازه زمانی دیگر رها شده اند ، تصویری واضح تر از چالش برانگیز برای حفظ برنامه های مبتنی بر بلاکچین است. فقط قطعات متحرک زیادی وجود دارد و زیرساخت ها و ابزارهای ساخت کافی نیستند که برای مدیریت و حل موانع منحصر به فرد بلاکچین کارآیی کافی دارند.

ماهیت توزیعی این برنامه های غیرمتمرکز ، سازوکارهای اجماع ویژه ای را برای حتی بی اهمیت ترین به روزرسانی ها به همراه دارد. این مسئله زمانی ممکن است به یک چالش تبدیل شود که امنیت dapp در معرض خطر باشد زیرا همه گره ها باید در مورد بهترین راهکار به توافق برسند و متناسب با آن نرم افزار خود را به روز کنند. همچنین ماهیت شبکه های بلاک چین قدیمی اغلب دامنه فعالیت dapps را محدود می کند.

سرعت یکی دیگر از موارد تکراری است که به نظر می رسد باعث کاهش کارایی زیرساخت های بلاکچین می شود. برای این منظور ، راه حل ها برای ابداع ابزارها و سیستم عامل هایی که برای بهینه سازی فرآیند ایجاد یا نگهداری dapps برای محصولات نهایی جذاب تر طراحی شده اند ، آغاز شده اند. یکی از این سیستم عامل ها که در این زمینه پیشرفت می کند ، است بیفراست.

Bifrost: بستر نرم افزاری بلاکچین میان افزار

Bifrost با درک نکات دردناک برنامه های غیرمتمرکز ، قصد دارد به دروازه راه حل های نوآورانه اختصاصی برای توسعه دهندگان بلاکچین تبدیل شود. شاید جذاب ترین جنبه پیشنهادی Bifrost این باشد که کیت توسعه آن از چندین پروتکل پشتیبانی می کند. در حقیقت ، توسعه دهندگان می توانند برنامه های خود را به طیف گسترده ای از بلاکچین ها تغییر دهند و قراردادهای هوشمند پیشرفته ای ایجاد کنند که با هر یک سازگار باشد. بنابراین ، Bifrost زیرساخت های blockchain قابل همکاری را فراهم می کند و یکی از اصلی ترین اثرات محدود کننده شبکه های قدیمی siled را برطرف می کند. با توجه به این ، تعجب آور نیست که Bifrost به عنوان یکی از اینها ظاهر شده است راه حلهایی برای شکستن معضل Bitcoin DeFi.

تمام توسعه دهندگان باید انتخاب کنند که بلاکچین های هدف را برای هر بخش از کدهای خود انتخاب کنند و فناوری چند زنجیره ای Bifrost به طور خودکار آنها را ترجمه ، کامپایل و در بلاک چین های مناسب مستقر می کند. با استفاده از این ، تغییر بین چندین زنجیره برای توسعه دهندگان آسان تر می شود.

به دور از قابلیت همکاری ، Bifrost سرعت را نیز بهبود می بخشد. این پلتفرم ادعا می کند که یکی از dapp های ایجاد شده با فناوری Bifrost در هنگام آزمایش سرعت 3000 TPS را با 75 درصد گاز کمتر ثبت کرده است. قابل توجه است ، این راه حل یک IDE ، توابع نظارت و خدمات مشتری را برای آزمایشات و ویژگی های مدیریت اضافی برای برنامه های غیرمتمرکز فراهم می کند.

در حال حاضر ، تیم Bifrost نمایش اثربخشی محصولات خود را در چشم انداز DeFi آغاز کرده است. Bifrost از BiFi ، یک برنامه وام دهی و وام دهی DeFi ، آماده ارائه ویژگی های پیشرفته و بهترین نرخ بهره در بازار است. BiFi به دنبال نمایش قدرت ابتکاری Bifrost و حل مشکلات – مانند سرعت ، مقیاس پذیری ، هزینه ، قابلیت همکاری و تجربه کاربر – منتسب به اکوسیستم Ethereum است.

پس از راه اندازی BiFi ، این پلتفرم قصد دارد Bifrost Suite را معرفی کند. این محصول بر ایجاد یک محیط امکان پذیر برای توسعه برنامه های DeFi تمرکز دارد. از همه مهمتر ، اخیراً بیفراست شریک شد با Chainlink به عنوان بخشی از مبارزات مداوم مشارکت جهانی خود برای تثبیت جایگاه خود در قلب اکوسیستم DeFi.

سایر موارد قابل ذکر

Cosmos یکی دیگر از پروژه های متمرکز بر امکان ایجاد ابزارها و خدمات بهبود یافته برای توسعه دهندگان بلاکچین است. این سرویس طرح های مدولار با قابلیت همکاری مقیاس پذیر را ارائه می دهد که به کاربران امکان انتقال دارایی بین چندین زنجیره بلوک در اکوسیستم Cosmos را می دهد. با این حال ، لازم به ذکر است که بر خلاف Bifrost ، Cosmos نه به عنوان یک تقویت کننده قرارداد هوشمند عمل می کند و نه به توسعه دهندگان اجازه می دهد ویژگی های بلاک چین های ثابت را ترکیب کنند.

همچنین Polkadot وجود دارد که از معماری منحصر به فردی برای ساخت بلاک چین های قابل همکاری برخوردار است. توسعه دهندگان می توانند از چارچوب Substrate برای اتصال زنجیره های خود به شبکه Polkadot استفاده کنند. اگرچه Polkadot ابزاری برای ایجاد بلاک چین های سفارشی ارائه می دهد ، محدودیت زنجیره های مبتنی بر برنامه برای شبکه Polkadot یک نقطه ضعف مهم است. باز هم ، توسعه دهندگان ترجیح می دهند تمام قابلیت های بهبود یافته را در شبکه های بزرگ کاربران به بلاک چین ها برسانند.

افکار نهایی

در حالی که امثال Bifrost و Cosmos در صحنه توسعه بلاکچین پیشرفت می کنند ، هنوز کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام شود. ماندگاری طولانی مدت بلاکچین به عنوان یک نتیجه نهایی برای برنامه ها به شدت به موفقیت این راه حل ها بستگی دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner