حمله انعطاف پذیری بیت کوین ، ساده لوحی کاربر را تحت فشار قرار می دهد

اکنون بیت کوین یکی از برجسته ترین نهادهایی است که در اینترنت زندگی می کند. این ارز رمزپایه در حال حاضر پیشرفت کرده و به چندین موفقیت باورنکردنی دست یافته است که در مراحل اولیه غیرممکن ارزیابی می شد. تاکنون ، این ارز رمزنگاری شده به تدریج به یکی از اجزای حیاتی زندگی روزمره کاربر تبدیل شده است.

با این وجود ، بیت کوین علی رغم شناخته شدن و استفاده در سطح جهانی ، هنوز هم عملاً در مرحله توسعه قرار دارد. بنابراین ، هنوز در مقابل انسداد های ناگهانی و انواع دیگر خطاهای فنی آسیب پذیر است.

اگرچه چنین اتفاقاتی برای چیزی که در حال توسعه است طبیعی است ، اما کاربران تمایل دارند چیزها را از راه اشتباه درک کنند.

با گذشت سالها ، مصرف کنندگان بیت کوین همیشه هر بار که یک ناسازگاری غیرمنتظره در معاملاتشان اتفاق بیفتد ، دچار وحشت می شوند.

اگرچه چنین واکنشی برای چیزی به اندازه پول طبیعی است ، اما هنوز این س theال ایجاد می شود که کاربران عادی در طولانی مدت چگونه از پس بیت کوین بر می آیند.

CoinKite حمله شده است

هیاهوی ناگهانی – بازهم دوباره

همین اواخر ، کوینکیت ، الف کیف پول بیت کوین ارائه دهنده ای که دارای یک پروتکل امنیتی درجه بانکی دارای چندین امضا است ، دچار حمله انعطاف پذیری شده است که منجر به سردرگمی با رسیدهای معاملاتی مشتریان خود می شود.

این حمله پذیری به بیت کوین اعتبار هر معامله ای که در شبکه بلاکچین ضبط شده را به خطر می اندازد. گزارش ها حاکی از آن است که کاربران با ثبت معاملات خود بی نظمی را تجربه کرده اند ، به نظر می رسد که بیت کوین آنها دو بار ارسال می شود یا “مضاعف خرج می شود”.

پس از مشاهده چنین ناهنجاری ، کاربران شگفت زده شدند و خواستار رفع سریع آنها شدند. کاربران بلافاصله نظرات خود را در مورد این رویداد ناگوار در تالارهای گفتگوی مختلف بیت کوین مانند BitcoinTalk به اشتراک گذاشتند. حتی یک کاربر به دلایلی که هنوز مشخص نیست ادعا کرد عامل این حمله است.

همراه با این موضوع ، توسعه دهندگان Coinkite بلافاصله با این نگرانی پاسخ دادند.

Coinkite ضمن تغییر سیستم های فعلی خود به منظور جلوگیری از وقایع مشابه در آینده ، به مشتریان خود اطمینان داد که این حمله بر هیچ یک از معاملات موفق آنها تأثیر نمی گذارد و وجوه آنها هنوز سالم است:

“این تغییر روی منبع ، مقصد یا میزان وجوه تأثیر نمی گذارد ، بنابراین مشخص نیست که چه اتفاقی می افتد.”

در حقیقت ، این حمله از نظر فنی برای جامعه ارزهای رمزپایه جدید نیست. در حقیقت ، چارلی لی ، خالق Litecoin ، افکار خود را در مورد مقابله با چنین حمله مجازی به اشتراک گذاشته است ، زیرا او یک دست اول را نیز تجربه کرده است.

دانش تنها كلید برای دور نگه داشتن امور است

با توجه به اینکه حمله انعطاف پذیری بیت کوین برای کاربران خارجی نیست ، اپراتورهای بیت کوین مانند کسانی که پشت Coinkite هستند نمی توانند به این فکر کنند که چرا جامعه هنوز به جای پرداختن به آن با روشی آرام و منطقی ، سر و صدای زیادی در مورد این مسئله ایجاد می کند.

این ممکن است توسط کاربران عادی مورد توجه قرار نگیرد اما سیستم عامل های دارای بیت کوین بر روی یک سیستم پیچیده عمل می کنند که در آن مواردی مانند حمله انعطاف پذیری قابل پیش بینی است.

امنیت و ایمنی معاملات بیت کوین

دلیل این واکنش ها این است که کاربران هنوز از پیچیدگی ارز رمزنگاری شده استفاده نمی کنند. اگر فقط کاربران بیت کوین را شبیه عملکردهای سنتی پول تشخیص دهند و درک کنند ، با خیالی آسوده از همه چیز مراقبت می شود.

به عنوان مثال صنعت قمار بیت کوین را در نظر بگیرید. این بخش تعدادی از حملات سایبری را نیز تجربه می کند. یکی از آنها بدنام است اخاذی بیت کوین از طریق مجموعه حملات DDoS آغاز شده است.

ورزش ازت یکی از مراکز قمار بیت کوین است که تحت تأثیر حمله اخاذی قرار گرفته است. خوشبختانه کافی است ، این کتاب ورزشی بیت کوین بلافاصله قبل از وارد آمدن خسارات نامطلوب ، حمله را مقابله کرد. این امر عمدتا به این دلیل است که اپراتورها و کاربران آن از بیت کوین آگاهی دارند و اقدامات لازم را برای مواجهه با چنین تهدیدات آنلاین انجام می دهند.

با در نظر گرفتن این نوع سناریو ، بدیهی است که ممکن است جامعه ارزهای رمزپایه در شرایطی مانند حمله انعطاف پذیری واکنش زیادی نشان ندهند. با دانش و درک صحیح از نحوه کار بیت کوین ، مسلماً در طولانی مدت کارها با آرامش انجام می شود.

چالشی که اکنون ، در مورد بازار کازینو بیت کوین نیز وجود دارد ، این است که همه افرادی که با بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه درگیر هستند دست به دست هم دهند تا این فناوری را به یک سیستم جامد تبدیل کنند که امنیت و امنیت معاملات و شبکه را در میان حملات تقویت کند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner