طرفداران Blockchain سعی می کنند Blockchain را از Ransomware اخیر فاصله دهند

روند ثابت تبلیغات گسترده بیت کوین که عمدتا توسط ایجاد می شود افزایش چشمگیر قیمت, اخیراً پس از ورود Ransomware Wanna Cry به بیش از 200000 رایانه در سراسر جهان کوتاه شد. در بزرگترین حمله دیجیتال منفرد که تاکنون رخ داده است ، همین ویروس رایانه ها را ربوده و تهدید می کند که در صورت عدم پرداخت دیه ، پرونده ها را حذف خواهد کرد.

اتصال به بیت کوین با روشی همراه است که در آن باید پرداخت ها انجام می شد – با استفاده از BTC. با درخواست حدود 300 دلار یا بیشتر بیت کوین ، افرادی که ویروس ایجاد کرده اند می خواهند از کسانی که اطلاعات حیاتی در رایانه های خود دارند پول دریافت کنند. به طور طبیعی ، ویروس یا سازندگان آن هیچ ارتباطی با جامعه بیت کوین ندارند ، اما این حادثه هنوز منجر به بحث در مورد ویژگی های BTC می شود ، که شامل موارد دیگر ، حفظ حریم خصوصی و هویت برای کاربران آنها است..

به همین دلیل ، کل دامنه بلاکچین ، که بیش از هر زمان دیگر در اهداف تجاری و همچنین نقش های دولتی و مدنی در حال توسعه است ، در حال تبدیل شدن به یک هدف از مطبوعات منفی است. برای اطمینان از اینکه هیچ دامنه سمی برای حوزه بلاکچین وجود ندارد ، مدافعان مختلفی از همان فناوری با هدف فاصله گرفتن از پدیده های منفی که فقط از ارزهای دیجیتال برای اهداف خود استفاده می کنند ، شروع به گفتمان عمومی می کنند..

می خواهی گریه کنی

مانند Stuxnet و دیگر لحظات مهم در تاریخ تهدیدات سایبری و امنیت آنلاین ، پیدایش این بدافزار خاص پیچیده است و شامل چندین جناح مختلف است. از هم اکنون ، به نظر می رسد که عاملان این حمله از مجموعه آسیب پذیری های NSA (یا حتی فقط یک مورد) در نسخه های قدیمی سیستم عامل ویندوز استفاده کرده اند..

این آسیب پذیری سپس توسط مجموعه ای از ویکی لیکس آشکار شد که جامعه اطلاعات را متزلزل کرد اما تقریباً به عنوان یک منبع منبع آزاد باقی مانده بود که به زودی توسط گروه ناشناخته کشف و تحلیل شد. با تلاش اضافی ، همین گروه ها یا گروه ها موفق شدند همان دسترسی امنیتی را مسلح کنند و یک ویروس بدافزار ایجاد کنند که با انتشار و گسترش خود در اینترنت ، بردارهای جدیدی از عفونت را باز کند.

نتایج فاجعه بار بوده است زیرا جدا از رایانه های خصوصی ، ویروس همچنین بسیاری از بخشهای خدمات عمومی را در سراسر جهان آلوده کرده است. به همین دلیل موسسات مختلف از بیمارستان های انگلستان گرفته تا خدمات قطار آلمان تأثیر همان Ransomware را احساس کردند.

بلافاصله ، رسانه های جهانی نیز از این پدیده استفاده کرده و آن را تحت پوشش بازرسی غیرقابل کنترل قرار دادند. به طور طبیعی ، به همین دلیل ، تمرکز روی روش پرداختی که سازندگان ویروس تعیین کرده اند نیز قرار گرفت. صفحه اصلی ویروس که تهدیدی برای از بین بردن پرونده ایجاد می کند ، با لمس تا حدودی عجیب و عجیب و غریب ، شامل پیوندی با توضیح در مورد چگونگی ایجاد کیف پول دیجیتال و خرید بیت کوین توسط افراد است..

به همین دلیل ، بسیاری از مردم به عقیده قبلی خود مبنی بر اینکه بیت کوین وسیله ای برای معاملات سایه دار نیست ، بازگشتند. اکنون ، طرفداران جامعه بلاکچین در تلاشند تا گام بردارند و بین فناوری و محبوب ترین کاربرد آنها ، که امروزه در موارد مختلف از پوکر BTC به سرمایه گذاری های بزرگ.

پاسخ وکالت

در واشنگتن ، طیف وسیعی از گروهها و افراد مختلف طرفداری اقدام به روابط عمومی کردند و تلاش کردند تا اطمینان حاصل کنند که تفاوت بین بیت کوین و فناوری پیشرو آن مشخص است. یکی از آنها یک گروه حامی بود که در حال ارائه استفاده از فناوری بلاکچین به کارمندان کنگره مربوط به کاربرد آنها در سیستم مراقبت های بهداشتی بود. در ارائه خود ، آنها اذعان کردند که این حمله زخم های قدیمی را باز می کند که این فناوری را به استفاده از بیت کوین در فعالیت های غیرقانونی یا بالقوه غیرقانونی متصل می کند.

علاوه بر این ، دیگران سعی کردند بیت کوین را در رده ای قرار دهند که فقط یکی از کاربردهای فناوری گسترده تر است. در اینجا ، Srinivas Attili ، که شریک و معاون اصلی IBM Global Business Services است ، گفت که این blockchain به دلیل BTC شهرت بدی پیدا می کند ، اما نشان دهنده کل زمینه این فناوری نوظهور نیست.

برخی دیگر اشاره کرده اند که وسیله پرداخت برای یک فعالیت غیرقانونی مشخص ارز مورد استفاده را نشان نمی دهد. به همین ترتیب ، دلار آمریکا را می توان متهم کرد که به تجارت مواد مخدر دامن می زند ، زیرا این یکی از ابزارهای اصلی پرداخت جهانی در این تجارت است..

دیگران از همان جهت تکرار می شوند به این معنا که یک فرآیند فاصله گذاری وجود دارد تا اطمینان حاصل کند که اصطلاحات بیت کوین و بلاکچین در هنگام طبقه بندی عمومی در یک گروه قرار نمی گیرند. اگرچه قابل درک است ، این روند در نهایت برای کل حوزه بسیار مضر است و می تواند در مورد توسعه آینده ارزهای رمزپایه و راه حل مبتنی بر بلاکچین ، بیش از هر تصور عمومی مشکل ساز ، مصالحه کند..

واکنش دولت

در مورد این Ransomware خاص ، دولت ایالات متحده پاسخ داد و از Homeland Security خواست كه منابع همان پرداخت ها را جستجو كند. تاکنون ارتباط مبهمی با کره شمالی کشف شده است ، اما هیچ نشانه مشخص دیگری برای مقصر وجود ندارد. در عین حال ، وقتی صحبت از مسئله بیت کوین و بلاکچین می شود ، یافتن مقصر نمی تواند خسارت جهانی ایجاد شده توسط این حادثه را تغییر دهد.

به همین دلیل است که کارمندان کنگره ، به طور خصوصی ، به این نکته اشاره کردند که باید جدائی واضحی بین بیت کوین و علاقه بلاکچین توسط گروه های طرفداری ایجاد شود. بدون این ، به گفته این مقامات پایین رتبه ، با هرگونه کشش در عرصه قانونگذاری به سختی مقابله می شود.

البته ، مشکل کل فرآیند این واقعیت است که می توان با سیستم بلاکچین از بسیاری از آسیب پذیری های ارائه شده با Wanna Cry در حوزه بهداشت و درمان جلوگیری کرد. با ماهیت غیرمتمرکز خود ، مشکلات رایانه های شخصی بی ربط است.

مشكل ادراك

مانند بسیاری از موارد گذشته ، موضوع ادراک بیت کوین بار دیگر توسط فعالیت های خارج از همان اکوسیستم آلوده می شود. این بار ، با تلاش برخی از بخشهای جامعه بلاکچین در جداسازی خود از BTC ، به جای پذیرفتن آن به عنوان یکی از اشکال معتبر این فناوری ، یک مشکل اضافی ارائه شده است.

با این تکه تکه شدن داخلی ، هیچ چیز دیگری برای توسعه و همکاری های آینده نمی توان به دست آورد و از دست داد. این می تواند یک مشکل بزرگ باشد و نه در آینده ای دور ، به ویژه در کشورهایی مانند ایالات متحده.

امیدوارم ، موقعیت های موجود در جامعه بلاکچین باید بپذیرند که بیت کوین یکی از برجسته ترین نمایندگان فن ، خوب یا بد است. حتی اگر آنها از این کار امتناع ورزند ، عموم مردم همچنان ادراک چیزها را به این شکل برای سالهای آینده ادامه خواهند داد.

منبع: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner