Libra – فیس بوک ارز دیجیتال خود را راه اندازی می کند

فیس بوک اعلام کرد که ارز رمزنگاری شده خود را در نیمه اول سال 2020 راه اندازی خواهد کرد, ترازو, که به مردم امکان خرید چیزها یا ارسال پول با هزینه های نزدیک به صفر را می دهد. اول از همه ، ترازو یک سکه پایدار نیست. در عوض ، با یک سبد دارایی که در چهار ارز فیات همراه است پشتیبانی می شود: USD ، GBP ، EUR و JPY. با این حال ، این سبد از دارایی های با نوسان کم تشکیل شده است و هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش Libra است. شما می توانید با خرید یا پول نقد کردن ترازو بصورت آنلاین یا در مبادلات محلی مانند فروشگاه های مواد غذایی ، در Libra درگیر شوید و آن را با استفاده از کیف پول Calibra اختصاصی فیس بوک که در WhatsApp ، Messenger و برنامه خود ساخته خواهد شد یا توسط یک شخص ثالث دیگر برنامه های کیف پول مهمانی.

آیا ترازو غیر متمرکز است?

نه ، اما فیس بوک Libra را به طور کامل کنترل نخواهد کرد. در عوض ، فیس بوک مانند سایر اعضای موسس انجمن Libra که شامل Paypal ، Visa ، eBay ، Uber و 24 عضو دیگر است که به زودی تأسیس می شوند ، فقط یک رأی در حکومت خود کسب می کند. این بلاکچین توسط اعضای موسس انجمن Libra اداره می شود و به طور مداوم تأیید می شود ، هر یک از آنها 10 میلیون دلار یا بیشتر سرمایه گذاری می کنند تا از حق رأی در دولت Libra و توانایی کار با یک گره اعتبار سنج استفاده کنند.. مارک زاکربرگ در پستی اشاره کرد: “(…) به جای فقط یک سازمان توسط سازمانهای مختلفی اداره می شود و در کل سیستم را عادلانه تر می کند. این برنامه برای همه افراد با اتصال اینترنت در دسترس است و هزینه و هزینه کمی دارد. و با رمزنگاری امن می شود که به ایمن نگه داشتن پول شما کمک می کند. این بخش مهمی از چشم انداز ما برای ایجاد یک بستر اجتماعی متمرکز بر حریم خصوصی است – جایی که می توانید از طریق پیام رسانی تا پرداخت مطمئن به تعامل با همه روش های مورد نظر خود بپردازید. “

انجمن ترازو

انجمن Libra به دلیل وضعیت بی طرف کشور و پشتیبانی قوی از Fintech از جمله در ژنو ، سوئیس مستقر است فناوری بلاکچین. هدف فیس بوک رسیدن به 100 عضو موسس قبل از راه اندازی رسمی Libra در سال 2020 است. اعضا از خدمات پرداخت ، بازارها ، ارتباطات از راه دور ، بلاکچین ، سرمایه گذاران خطرناک گرفته تا سازمان های غیر انتفاعی.

اما فیس بوک مطمئناً فقط به دنبال کسی نیست. برای عضویت در انجمن ، اعضا باید چندین مورد از قبیل فضای خالی سرور ، حداقل اتصال اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه ، مهندس قابلیت اطمینان سایت تمام وقت و امنیت درجه یک را داشته باشند. شرکتها باید بیش از 1 میلیارد دلار ارزش بازار یا بیشتر از 500 میلیون دلار مانده حساب مشتری داشته باشند ، به بیش از 20 میلیون نفر در سال در سطح جهانی برسند و / یا توسط انجمن خاص بخش شخص ثالث به عنوان 100 رهبر صنعت برتر شناخته شوند یا شرکت رسانه ای مانند Interbrand Global یا S&پ.

سرمایه گذاران متمرکز بر رمزنگاری باید بیش از 1 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت داشته باشند ، در حالی که شرکت های بلاکچین باید بیش از 12 ماه در تجارت بوده باشند ، از امنیت درجه حرارت ، حریم خصوصی و عملیات زیرساخت با پشتیبانی سیاست ها و فرایندهای مدرن استفاده کنند – به طور عمومی توسط ممیزی های امنیتی و / یا گزارش های آزمایش نفوذ و بازداشت یا ذخیره بیش از 100 میلیون دلار دارایی. علاوه بر این ، فقط حداکثر یک سوم اعضای موسس می توانند مشاغل مرتبط با رمزنگاری یا استثناهای جداگانه دعوت شده باشند.

به اندازه کافی جالب توجه ، فیس بوک همچنین سازمان های تحقیقاتی مانند دانشگاه ها و سازمان های غیر انتفاعی را که سه یا چهار مورد را برآورده می کنند ، از جمله کار بر روی شمول مالی برای بیش از پنج سال ، داشتن یک شبکه جهانی کاربر جهانی و / یا تعیین 100 عنوان برتر توسط خیریه ناوبر یا موارد دیگر ، می پذیرد. بودجه مشابه ، و یا 50 میلیون دلار.

نشانه سرمایه گذاری Libra

با حداقل 10 میلیون دلار سرمایه گذاری لازم برای اجرای یک گره اعتبار سنج و مشارکت در حاکمیت سیستم عامل ، این علامت ها به اعضای بنیانگذار کنسرسیوم جدید فیس بوک – انجمن Libra فروخته می شوند. ارزش رمز از ارزش مشارکت در این حاکمیت یا به طور بالقوه درآمد یا پاداش (سود سهام) پرداخت شده به نگهدارندگان شبکه ناشی می شود و از ارزش روز توکن پرداخت ها جدا می شود. درعوض ، ارزش رمز حکمرانی به سودمندی واقعی و آتی توکن پرداخت های ارائه شده توسط کنسرسیوم بستگی دارد.

بیانیه ماموریت

1.7 میلیارد بزرگسال در سطح جهان (31 درصد) خارج از سیستم مالی هستند بدون دسترسی به یک بانک سنتی ، حتی اگر یک میلیارد کاربر تلفن همراه دارند و تقریباً نیمی از جمعیت جهانی به اینترنت دسترسی دارند. همچنین پرداخت های مرزی کند و ناکارآمد است و سه تا پنج روز کاری تا رسیدن آنها طول می کشد. علاوه بر این ، هزینه ها بسیار زیاد است ، همانطور که هزینه می شود به طور متوسط ​​هفت درصد برای ارسال پول در سطح بین المللی. علاوه بر این ، جمعیت بدون بانک حتی برای دسترسی نقدی ، به طور متوسط ​​ماهانه 4 دلار بیشتر پرداخت می کند.

Libra قصد دارد این مسائل را با زنجیره بلوکی خاص خود یعنی بلاک چین Libra حل کند.

Blockchain Libra

اگر گره ها حداقل از اتصالات 40 مگابیت بر ثانیه و هارد دیسک های 16 ترابایتی استفاده کنند ، Libra قصد دارد 1000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد. در مقایسه ، بیت کوین قادر است هفت تراکنش در ثانیه و Ethereum 15 را پردازش کند. بلاک چین Libra از آن استفاده می کند

سیستم تحمل خطای بیزانس, که بدان معنی است که فقط 66 درصد از گره ها باید به توافق برسند تا معامله قانونی ، تأیید و اجرا شود. با توجه به ساختارهای Merkle Tree در کد ، تغییرات در blockchain Libra به راحتی قابل تشخیص است.

آیا ترازو ناشناس است?

زنجیره بلوکی Libra ناشناس نیست ، بلکه نام مستعار است. در رابطه با نگرانی در مورد داده های خصوصی کاربران فیس بوک ، مارکوس ، رئیس کالیبرا ، پاسخ داد: “واقعیت این است که کیف پول های زیادی خواهیم داشت که با ما رقابت می کنند و بسیاری از آنها اجتماعی نیستند ، و اگر ما می خواهیم با موفقیت اعتماد مردم را جلب کنیم ، ما باید اطمینان حاصل کنیم که داده ها از هم جدا می شوند. “

کیف پول کالیبرا

کیف پول کالیبرا گام خوبی در مسیر درست است ، زیرا امکان افزایش شدید پذیرش جریان اصلی را دارد. برخلاف کیف پول های معمول ، کالیبرا کارهای مختلفی را انجام می دهد:

در صورت هک شدن یا کلاهبرداری ، یا از دست دادن دسترسی به حساب خود ، کالیبرا از طریق پشتیبانی چت 24/7 ، سکه های از دست رفته شما را پس می دهد. علاوه بر این ، دیگر نیازی به یادآوری رمزهای عبور رمزنگاری طولانی و پیچیده ای نخواهید داشت که می توانید آنها را فراموش کرده و از پول خود در بیاورید ، زیرا کالیبرا تمام کلیدهای شما را برای شما مدیریت می کند. با توجه به این واقعیت ها ، کالیبرا به احتمال زیاد به کیف پول پیش فرض بسیاری از کاربران Libra تبدیل خواهد شد.

کوین ویل ، رئیس محصول کالیبرا اظهار داشت که فیس بوک می تواند از طریق کالیبرا ابزارهای مالی دیگری را راه اندازی کند که می تواند از آن درآمد کسب کند ، مانند سرمایه گذاری یا وام. “به مرور ، ما امیدواریم که خدمات اضافی مانند پرداخت قبض با فشار یک دکمه ، خرید یک فنجان قهوه با اسکن کد یا سوار شدن بر حمل و نقل عمومی محلی خود بدون نیاز به حمل پول نقد یا مترو را برای افراد و مشاغل ارائه دهیم. تیم کالیبرا اظهار داشت.

چشم انداز آینده

فیس بوک اطلاعات بسیار مفصلی در مورد بیش از دو میلیارد کاربر دارد. قابلیت های گسترده تأیید هویت و داده کاوی ، این امکان را دارد که بزرگترین پلت فرم را با تعداد کاربر از هر موسسه مالی ایجاد کند..

برخلاف روش های پرداخت موجود مانند Visa یا Paypal ، Libra برای تأیید هویت خود ، که بسیار گران ، دستی و غیرقابل جابجایی است ، نیازی به مراجعه به بانک های مردم ندارد. فیس بوک در حال حاضر تمام داده های مربوط به شما را دارد و بنابراین نیازی به بانک ندارند که نتیجه آن مقیاس گذاری بسیار سریعتر است.

یکی دیگر از مزایای مهم Libra این است که کاربران می توانند از طریق یک موسسه همتا به همتا معامله کنند و این برای 28 درصد از جمعیت جهان ، تعداد کاربران فیس بوک است..

ترازو ، با دارایی هایی که توسط پول های ملی پشتیبانی می شود ، در نهایت می تواند توسط دلار آمریکا پشتیبانی شود ، زیرا سایر ارزهای ملی در این مرحله توسط USD پشتیبانی می شوند و توسط بانک های مرکزی اداره می شوند (که تحت کنترل فدرال رزرو ایالات متحده هستند).

با این وجود ، نگرانی ها در مورد آینده از جنبه نظارتی همچنان معتبر است ، زیرا بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) ، قدیمی ترین موسسه مالی جهانی جهان ، اخیراً گزارشی را منتشر کرده است که در آن هشدار داده است که Libra می تواند تهدیدی برای سلطه جهانی باشد. بخش بانکی ، با توجه به سرمایه داران.

در این گزارش ، BIS تصریح کرد که شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل ، اپل و فیس بوک به دلیل تعداد زیاد کاربران خود “می توانند به سرعت موقعیت مسلط را ایجاد کنند”. 

اما نه تنها این ، این گزارش همچنین خواستار اقدامات نظارتی شد:

“سیاست های عمومی باید از یک رویکرد جامع تر استفاده کنند که از مقررات مالی ، سیاست رقابت و مقررات حفظ حریم خصوصی داده ها استفاده می کند.” “هدف باید پاسخگویی به ورود فناوری های بزرگ به خدمات مالی باشد تا ضمن کاهش خطرات ، از سود نیز بهره مند شوید.”

اینکه چطور ترازو از یک نقطه نظارتی اداره می شود ، هنوز مشخص نیست. با توجه به رویترز ، دولت فرانسه یک نیروی G7 ایجاد خواهد کرد “برای بررسی چگونگی اطمینان بانک های مرکزی برای ارزهای رمزنگاری شده مانند Libra’s Facebook با قوانینی از قوانین پولشویی تا قوانین حمایت از مصرف کننده اداره می شود.”

بنابراین ، مطمئناً می توان انتظار مقررات مربوط به ارزهای رمزپایه مانند ترازو را داشت.

مقایسه با بیت کوین

بیت کوین پول خوبی است. غیرسیاسی ، خنثی ، بدون سانسور است و حتی اگر بخواهد نمی تواند از شما جاسوسی کند. همه این نکات با Libra متفاوت است ، که هرگز نمی تواند جایگزین بهتری برای بیت کوین باشد ، اما قطعاً یک ارز رمزنگاری پذیر پذیر مقیاس پذیر و اصلی است.  

نتیجه

Libra اولین تلاش در ایجاد ارز جهانی با استفاده از بلاکچین است که هر روز توسط میلیاردها نفر از افراد و موسسات در سراسر جهان قابل استفاده است..

با این وجود ، میزان موفقیت آن بسیار متفاوت خواهد بود از اینكه Libra چگونه موسسات مالی را ترغیب می كند تا در ایجاد چارچوبی برای تأمین نیاز به حاكمیت غیرمتمرکز در حالی كه هنوز با قوانین موجود بین المللی و داخلی سازگار است ، با كنسرسیوم همکاری كنند..

صرف نظر از اینکه Libra می تواند به بزرگترین موفقیت در صنعت رمزنگاری تبدیل شود ، Libra مطمئناً با اعطای حق دسترسی به خدمات مالی اساسی به افراد متصل به دیجیتال و هنوز بدون بانک در سراسر جهان ، به پذیرفتن جریان اصلی فناوری بلاکچین کمک خواهد کرد..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner