بررسی OKEx: معتبرترین تبادل دارایی دیجیتال

تاریخچه OKex

منبع: ویکی پدیا

OKEx یک ارز رمزنگاری شده است که گزینه های معاملاتی فیات – رمزنگاری و رمزنگاری – رمزنگاری را ارائه می دهد. این پلت فرم شعبه ای از OKCoin.com است ، صرافی مستقر در چین توسط Star Xu. OKCoin معاملات آتی را در سال 2017 متوقف کرد و OKEx ارائه این خدمات را بر عهده گرفت.

API برای معاملات آتی در ژوئن 2017 اجرا شد. رابطه بین دو آینه GDAX سابق (Coinbase Pro فعلی) و Coinbase ، یکی از پلتفرم ها تهیه غذا برای مشتریان خرده فروشی است ، در حالی که پلت فرم دیگر به بازرگانان باتجربه اختصاص دارد.

این شرکت در سال 2014 در چین تاسیس شد ، اما مانند Binance ، تجارت خود را نیز به کشور جزیره ای مالت منتقل کرد.

بستر معاملاتی

OKEx از معدود مبادلات رمزنگاری است که به بازرگانان یک سیستم عامل جداگانه دسک تاپ ارائه می دهد. علاوه بر این ، سیستم عامل OKEx امکان پشتیبانی از چند مانیتور را فراهم می کند. با این کار می توانید کل طرح را چندین بار کپی کرده و روی مانیتور دیگری قرار دهید.

این رابط بصورت حرفه ای طراحی شده است و دارای گزینه های مختلف تجاری است که توسط تجار باتجربه مورد استقبال قرار می گیرد ، اما برای مبتدیان کاملاً طاقت فرسا است.

سیستم اختصاصی OKCoin نمودار ارائه می دهد که بسیار بهتر از بسیاری از راه حل های دیگر است. کتاب سفارش و نوار در سمت راست صفحه قرار دارد.

تجارت رمزنگاری

سرویس اصلی هر صرافی گزینه های رمزنگاری به رمزنگاری آنهاست. OKEx پشتیبانی از انواع توکن ها و سکه ها را در چهار جفت اصلی تجارت – BTC ، ETH ، BCH و USDT ارائه می دهد. “موارد دلخواهبخش “به کاربران امکان می دهد نشانه های مورد علاقه خود را پیگیری کنند.

طراحی دوباره ساده اما جامع است. یک جعبه تب دار گزینه خرید و فروش ، همراه با جزئیات مربوط به قیمت و حجم زیر را دارد. یک نمودار در سمت راست صفحه اصلی معاملات نمایش داده می شود که پیشنهادات اخیر و درخواست ها را نشان می دهد.

منبع: www.okex.com

فیات به توکن

OKEx یک سیستم تجارت C2C نسبتاً کمیاب ارائه می دهد ، که عملکردی تقریباً مشابه یک سرویس تجارت بدون نسخه دارد. کاربران شخصی OKEx می توانند معامله گران را در میان آنها انجام دهند ، قیمت های خود را در یک محیط امن و تحت نظارت تعیین می کنند. برداشت در بازار C2C نیز موجود است ، که در عنوان اصلی “موجودی فیات به Token” موجود است.

هنگام دسترسی به فیات به توکن صفحه ، لیستی از ارزهای پشتیبانی شده در سمت چپ همراه با نمودار قیمت نمایش داده می شود و گزینه های خرید یا فروش با قیمت های تعیین شده در سمت راست قرار دارد.

بالاتر از قیمت ها ، گزینه ای برای انتخاب بین معامله گران تأیید شده یا معامله گران فردی وجود دارد.

معاملات آتی

OKEx به همه معامله گران آتی احتمالی نیاز دارد که توافق نامه کاربر اختصاصی آن را بخوانند و با آن موافقت کنند. این به دلیل پیچیدگی نسبی و خطر بالای بازار محصولات جانبی ارز رمزنگاری شده است. استفاده از اهرم می تواند در یک دوره کوتاه منجر به سود و زیان بزرگ شود و OKEx می خواهد اطمینان حاصل کند که کاربرانش می فهمند که درگیر چه مواردی می شوند.

برای معاملات آتی ، OKEx از هشت رمزنگاری پشتیبانی می کند: BTC ، LTC ، ETH ، ETC ، BCH ، XRP ، EOS و BTG.

هزینه ها

هزینه های موجود در OKEx کمترین هزینه ای است که می توان در بازار یافت. برای باز کردن یک موقعیت جدید 0.03 fee کارمزد و برای بسته شدن معامله هزینه ای دریافت نمی شود. در مقایسه با میانگین حدود 0.20-0.25٪ ، ارائه شده توسط اکثر صرافی ها ، این یک قیمت کاملا مناسب است. در عوض ، کارگزاران فارکس که معاملات بیت کوین را انجام می دهند ، هزینه های خود را فقط در محدوده تبلیغات گنجانده اند.

روش های پرداخت

OKEx به طور مستقیم با OKCoin در ارتباط است ، به کاربران خود این امکان را می دهد تا انتقال CNY به مورد قبلی را انجام دهند و در مبادلات پیشرفته تر تجارت کنند. این پلتفرم همچنین انتقال ارزهای رمزپایه را در BTC ، ETH و LTC می پذیرد.

OKEx Security

OKEx یک مکانیسم مجوز دو عاملی ارائه می دهد که می تواند در هنگام ثبت نام حساب تنظیم شود ، و OKEx دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه تغییر رمزهای عبور مدیر را ارائه می دهد اما جزئیات دیگری در مورد امنیت داخلی آن ارائه نمی شود. با در نظر گرفتن به روزرسانی های ثابت بورس که مشخص می کند کدام کشورها در حال حاضر از تبادل ممنوع هستند ، این کاملاً تعجب آور است.

در اکتبر 2017 ، برخی از حساب های OKEx هک شدند. صرافی اظهار داشت که حسابها به خطر افتاده است زیرا قربانیان طعمه تلاشهای فیشینگ شده اند و این به دلیل نقص در سیستم امنیتی OKEx نبوده است.

این پلتفرم گذرواژه های نامناسب نگهداری و تنظیم شده ، رایانه های شخصی آلوده به بدافزار یا ورود کاربران به رایانه های عمومی را ذکر می کند و “… سایر سیستم عامل ها با مشکلات امنیتی روبرو شده اند و یک کاربر رمز عبور شخصی خود را برای OKEx و سایر سیستم عامل ها تعیین کرده است” به عنوان مسئول نقض.

OKB Token

OKB رمز بومی صرافی است و در حالی که شرکت زنجیره بلوک خود را بهبود می بخشد ، به عنوان مشوقی در بستر OKB عمل می کند. این توکن در مجموع 1 میلیارد مورد عرضه دارد – 70 درصد این مبلغ قفل شده است – و این شرکت 50 درصد از هزینه خدمات خود را كه هر هفته در هفته برگزار می شود به صاحبان OKB می دهد. مجموع واقعی توزیع شده بر اساس میزان OKB کاربر است.

OKB معامله گران OKEx را قادر می سازد تا به برخی امتیازات مانند تخفیف هزینه خدمات ، مشابه نحوه استفاده Binance از BNB دسترسی داشته باشند..

این شرکت اظهار داشت: “OKB به عنوان نشانه پایه ای به تیم های بلاکچین جهانی اجازه می دهد تا در ساخت و ساز جهانی مبادله کنند.”.

نتیجه

بستر معاملاتی OKEx از طیف گسترده ای از ویژگی ها و مکان های معاملاتی پشتیبانی می کند و هدف آن معامله گران پیشرفته تر است. تازه کاران آیه رمزنگاری برای سازگاری با سیستم عامل دشوارتر خواهند بود ، اما به احتمال زیاد در OKEx چیز مفیدی پیدا می کنند.