بهترین زمان برای تجارت فارکس چیست؟

معامله در بازار فارکس می تواند بسیار سودآور باشد – به ویژه هنگامی که از ابزارهای مناسب استفاده می کنید. با این وجود ، ده ها استراتژی ، شاخص فنی و روش بالقوه برای تجارت بازار فارکس وجود دارد. اگرچه ممکن است تجارت سودآوری بازار فارکس برای برخی آسان باشد ، اما مطمئناً برای برخی دیگر بسیار سخت است. در واقع ، تجارت در بازار فارکس ممکن است برای مبتدیانی که هیچ سرنخی در مورد تجزیه و تحلیل فنی ندارند بسیار گیج کننده باشد. بنابراین ، درست است که قبل از اینکه به عمق فرو رفتن در جزئیات تجزیه و تحلیل فنی بپردازید ، باید بر اصول تجارت تسلط داشته باشید.

در این قسمت از محتوا ، می خواهم سطح ابتدایی تجزیه و تحلیل فنی را به شما معرفی کنم ، شما اهمیت بازه های زمانی مختلف و نحوه استفاده از آنها را در بازار فارکس درک خواهید کرد..

سبک های مختلف تجارت – شخصیت خود را شناسایی کنید

در واقع ، معاملات یک روند بسیار منطقی نیست ، اگرچه ، از لحاظ تئوری ، چنین است. در حقیقت ، در ابتدا ، شما قبل از ورود به بازار فارکس ابتدا باید بفهمید که چه شخصیتی دارید. بسیاری از سبک های مختلف تجاری وجود دارد که همه آنها از نظر فرکانس ، حجم و اندازه موقعیت متفاوت هستند. 

تجارت کوتاه مدت

معاملات روزانه ، اسکالپینگ و معاملات با فرکانس بالا و … همه معاملات کوتاه مدت است. معاملات کوتاه مدت معمولاً توسط افرادی انجام می شود که در پایان روز تمام فعالیت های تجاری خود را پایان می دهند تا خواب بازسازی کنند ، بدون اینکه نگران آنچه در حال حاضر در بازار جریان دارد و سرمایه گذاری های خود را انجام دهند. علاوه بر این ، تجارت کوتاه مدت مناسب افرادی است که تمایل به بی حوصلگی بیشتری دارند ، ایده های مختلف تجاری زیادی دارند و دوست دارند این ایده ها را به موقعیت های متعددی تبدیل کنند. هدف از تجارت كوتاه مدت این است كه سودهای كوچكتر و كوچكتر در پایان روز به سود بزرگی تبدیل شود. فراوانی معاملات نسبتاً زیاد است ، در حالی که اندازه موقعیت نسبتاً کم است. بنابراین ، تا زمانی که اکثر معاملات شما سودآور باشد ، در نهایت درآمد کسب خواهید کرد. 

معامله گران کوتاه مدت معمولاً از نمودار روزانه به عنوان یک نمای کلی از روند استفاده می کنند. سپس ، معامله گران با تجربه روز معمولاً از کلان به خرد تبدیل می شوند. در نتیجه ، آنها به طور معمول نمودارهای 4 ساعته ، 1 ساعته و 15 دقیقه ای را کنترل می کنند. به عنوان مثال ، اگر یک معامله گر روزانه تلاقی بسیاری از شاخص های مختلف نشان دهنده صعود برای نمودار روزانه را تشخیص دهد ، می تواند به دنبال استدلال های صعودی و نزولی در نمودار 4 ساعته باشد. اگر او در 4 ساعت بحث های سرسختانه ای نسبت به نزولی پیدا کرده باشد ، نمودار می تواند مراقب همان تلاقی نمودار 1 ساعته باشد. اگر 1 ساعت نیز صعودی باشد ، او می تواند منتظر باشد تا نمودار 15 دقیقه ای برای موقعیت طولانی یک سطح ورود کامل داشته باشد. این می تواند شامل لمس مناطق بیش از حد فروخته شده در RSI ، یک کراس اوور صعودی در قسمت تحتانی MACD و همچنین رسیدن به یک منطقه پشتیبانی باشد.. 

درک این مهم است زیرا هرچه بازه زمانی بالاتر باشد ، نوسانات نسبی بیشتر است. اگر نمودار روزانه نشان دهد که شمع نزولی در کوتاه مدت تشکیل می شود ، منجر به یک سری عظیم شمع نزولی در نمودار 15 دقیقه ای می شود. اگر فقط بدون مشاهده نمودار روزانه استدلال های صعودی را در نمودار 15 دقیقه معامله کنید ، می توانید ضررهای بزرگی متحمل شوید ، اگرچه تحلیل اولیه شما در نمودار 15 دقیقه صحیح بود. 

بنابراین ، داشتن یک نمای کلی از بازه های زمانی بالاتر ، معامله گران روز را قادر می سازد تا خطر فعالیت تجاری خود را به حداقل برسانند.

تجارت میان مدت

معاملات میان مدت برای کسانی انجام می شود که تحمل داشتن موقعیت های مختلف در روز را ندارند و می توانند موقعیت های باز را هنگام خواب تحمل کنند. در واقع ، داشتن پول در بازی هنگام خواب دیوانه وار به نظر می رسد. با این حال ، سفارشات توقف ضرر شما را قادر می سازد خطر خود را به حداقل برسانید. بنابراین ، معاملات میان مدت منفی واقعی ندارد و در واقع شما را قادر می سازد بدون کاهش میزان سود ، فعالیت تجاری خود را در مقایسه با معاملات روزانه بسیار کاهش دهید. در واقع ، معامله گران نوسان معمولاً دارای اندازه موقعیت بسیار بزرگتر و تعداد بسیار کمتری از معاملات هستند ، به همین دلیل سود می تواند چشمگیر باشد ، اگرچه شما به اندازه معامله گران روز تجارت نمی کنید.

با این وجود ، معاملات نوسان به این معنی نیست که شما باید کمتر کار کنید. این فقط به این معنی است که شما واقعاً زمان بیشتری را صرف تجزیه و تحلیل ابزارهای سرمایه گذاری خود می کنید تا اینکه در واقع وارد معاملات خود می شوید. معامله گران نوسان اغلب به نمودارهای ماهانه ، هفتگی و روزانه نگاه می کنند و به ندرت معاملات را انجام می دهند. برای ارائه یک نمای کلی ، معامله گران نوسان اغلب فقط یک تا بیست معاملات در سال انجام می دهند. اگر درصورتی که در بازه های زمانی بزرگتر به دنبال یک معامله باشید ، شاخص های زیادی در یک جهت وجود دارد ، فعالیت تجاری شما می تواند بسیار سودآور باشد. بنابراین ، معامله گران نوسان اغلب از اندازه موقعیت بسیار بزرگتری استفاده می کنند زیرا نسبت ریسک و پاداش آنها بسیار بیشتر است. 

تجارت طولانی مدت

تجارت طولانی مدت در حقیقت وجود ندارد ، بلکه معمولاً به عنوان “سرمایه گذاری” شناخته می شود: اگر قصد دارید هر سال امنیت خاصی را حفظ کنید ، بسیاری از فاکتورهای جامعه شناختی ، سیاسی و اقتصادی وجود دارد که از ظرفیت تحلیل فنی پیشی می گیرند. سرمایه گذاری بیشتر توسط تحلیل بنیادی انجام می شود.

نسبت ریسک-پاداش

نسبت ریسک و پاداش بیانگر این است که چه مقدار می توانید از یک معاملات کسب کنید در مقابل اینکه چه می توانید از طریق آن از دست دهید. به عنوان مثال ، اگر یک الگوی مثلث نزولی را معامله می کنید ، پاداش شما هدف الگو است. اگر میزان توقف ضرر را دو درصد کمتر از سطح ورودی خود قرار دهید ، خطر شما دو درصد است. بیایید بگوییم هدف از این الگو سود 50 درصدی است ، که به معنی نسبت ریسک به پاداش شما 25 به 1 است. در همان جهت اشاره کنید.

در هر صورت ، شما همیشه باید به دنبال نسبت ریسک به پاداش باشید که بیشتر از 1: 1 باشد. نسبت های بسیار خوب ریسک-پاداش 4: 1 به بالا هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner