نمودارهای تاریخی / USD MXN – تاریخچه قیمت دلار آمریکا

پزوی مکزیک واحد پول ملی مکزیک است که با کد MXN نیز شناخته می شود. پزوی مکزیک از 100 سنتو تشکیل شده است و معمولاً با نماد $ یا Mex $ نشان داده می شود. کلمه پزو از کلمه مکزیکی “pesos” گرفته شده است ، که به معنی “وزن” است و به وزن های طلا یا نقره اشاره دارد.

از نظر تاریخی ، در اصل ، پزو بر اساس پول رسمی اسپانیا ، واقعی ، که دلار اسپانیا بود و با نقره ضرب می شد ، بود. نام مکزیکی از رایج ترین شناسه پول ، سکه نقره ای 8 واقعی است که تا اواسط قرن 19 در گردش بود. در سال 1863 ، اولین سکه هایی که به سنتاو ارز داشتند ، به ارزش هر یک صدم پزو تولید شد. این سکه ها تا اواسط قرن بیستم در گردش بودند ، اما با گذشت زمان مقدار طلای آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

 

USD / MXN (دلار آمریکا / پزوی مکزیک) چیست؟?

USD / MXN مخفف دلار آمریکا در برابر جفت ارز پزوی مکزیک (USD / MXN) است که بیانگر ارزش دلار آمریکا در مقایسه با MXN است. USD / MXN یک جفت عجیب و غریب در نظر گرفته می شود. با این حال ، پزوی مکزیک یکی از ارزهای پر معامله در میان جفت ارزهایی است که شامل دلار آمریکا می شود. مکزیک دارای واحد پولی و بازار درحال ظهور است. جدا از این ، ایالات متحده آمریکا و روابط تاریخی نزدیک به عنوان شرکای تجاری نیز تمایل دارند ارزش این ارز را افزایش دهند.

 

همچنین لازم به ذکر است که جفت ارزی USD / MXN به طور معمول از عصر یکشنبه تا بعد از ظهر جمعه در ایالات متحده معامله می شود که فرصت های مفیدی را برای معامله گران فراهم می کند. با این حال ، حجم و نوسانات می تواند در هر چرخه 24 ساعته به طور قابل توجهی در نوسان باشد ، با گسترش (تفاوت بین پیشنهادات و درخواست ها) در دوره های ساکت و بزرگ شدن در دوره های فعال. علاوه بر این ، توانایی باز و بسته شدن موقعیت ها در هر لحظه می تواند به عنوان یکی از مزایای اصلی بازار فارکس در نظر گرفته شود. اکثر استراتژی های معاملاتی طی دوره های فعال آشکار می شوند.

 

همانطور که همه ما به خوبی آگاه هستیم ، مکزیک نهمین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان است. این ، به نوبه خود ، مکزیک را به منابع طبیعی آن متصل می کند. با این حال ، پزوی مکزیک به شدت با ارزهای دیگر مبتنی بر کالا از جمله رئال برزیل (BRL) و پزوی کلمبیا (COP) ارتباط دارد. این رابطه اهمیت نوسانات انرژی و داده هایی را که بازارهای آتی نفت خام و گاز طبیعی را به حرکت در می آورند تقویت می کند.

 

عوامل عمده ای که بر جفت ارز USD / MXN تأثیر می گذارند

ارزش جفت ارزی USD / MXN عمدتاً تحت تأثیر احساسات ژئوپلیتیکی و جهانی مانند بسیاری از ارزهای بازار در حال ظهور تحت تأثیر قرار می گیرد. معمولاً ، هنگامی که نوسانات جهانی کم است ، پزو افزایش می یابد ، همانطور که در سال های پس از رکود بزرگ دیده می شود. بگذارید یادآوری کنم که تعداد زیادی از ابتکارات سیاست بانک مرکزی سازگار شاهد نوسانات بود و ارزش پزو به آرامی صعود کرد. پس از بحران ، ارزش پزوی مکزیک در برابر دلار تا 30 درصد افزایش یافت. برعکس ، ارزش پزو نیز طی سه ماه 20 درصد کاهش یافت ، عمدتا به دلیل انتخاب رئیس جمهور دونالد ترامپ ، که باعث افزایش نوسانات و کمک به ضررهای ارز شد..

جاری USD / MXN قیمت: $

USD / MXN

 

جداول داده های تاریخی:

USD / MXN داده های قیمت تاریخی

DatePriceOpenHighLowChange٪

 

تغییر ماهانه

DatePriceOpenHighLowChange٪

 

نرخ بهره بالاتر:

 

نرخ بهره بالاتر را می توان یکی از عوامل اصلی تأثیرگذار بر پزوی مکزیک دانست. لازم به ذکر است که پزو در سال 2019 تقریباً 8 درصد سود در سال پرداخت می کرد ، در حالی که دلار آمریکا حدود 2 درصد است. این به نوبه خود ارزش پول مکزیک را تضعیف کرد. برای سالهای زیادی ، پزوی مکزیک به دلیل نرخ بهره بالاتر ، بازدهی بالاتر از دلار آمریکا داشت.

 

نزدیکی به ایالات متحده:

مکزیک و ایالات متحده دارای یک مرز مشترک هستند و این روابط به توافقات گسترده تجاری و اختلافات مهاجرتی گسترش می یابد. با این حال ، نزدیکی فیزیکی تأثیر بیشتری بر ارزش پزو دارد. مناطق مرزی بسیار مرفه که درگیر تعاملات تجاری هستند ، نقدینگی پزوی مکزیک را افزایش می دهد.

 

لازم به یادآوری است که جفت ارزی USD / MXN یک بازی طبیعی را در بازار ارائه می دهد و همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، مایع ترین جفت ارز MXN است. جدا از این ، ایالات متحده 256 میلیارد دلار کالا در سال 2019 به مکزیک صادر کرد ، در حالی که کالاهایی به ارزش 358 میلیارد دلار وارد کرد و درنهایت نقدینگی معنی دار به ارز اضافه کرد. این تراز تجاری (BOT) نوعی نوسان در دهه گذشته را نشان داد و نسبت تغییر بر ارزش نسبی تأثیر داشت.

 

نفت خام:

قیمت نفت خام WTI همچنین می تواند یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر پزوی مکزیک در نظر گرفته شود ، زیرا ذخایر گسترده نفتی مکزیک وثیقه تأمین مالی را فراهم می کند. سرمایه ناشی از استقراض به دولت این امکان را می دهد تا بودجه ای را برای برنامه های هزینه داخلی دریافت کند. با این حال ، وام دهندگان بین المللی ترجیح می دهند در هنگام بالا بودن قیمت نفت خام در کشورهای تحت سلطه نفت سرمایه گذاری کرده و ریسک کنند. روابط بین پزوی مکزیک و نفت همچنین آن را به یک روش عالی برای حدس و گمان در مورد قیمت نفت تبدیل کرده است.

 

بگذارید یادآوری کنم که مکزیک به عنوان یک تولید کننده نفت غیر عضو ، به دلیل تأمین اوپک به شدت آسیب دیده است. این به فشار ناشی از کاهش قیمت نفت پس از سال 2013 افزوده است. سقوط چشمگیر قیمت نفت در اوایل سال 2020 ارزش پزو را تضعیف کرد.

 

داده های اقتصادی:

داده های اقتصادی ، مانند شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ، تولید ناخالص داخلی (GDP) ، تراز تجاری ، خرده فروشی ، نظرسنجی نیروی کار (آمار بیکاری کانادا) ، شاخص قیمت مصرف کننده و شاخص قیمت صنعتی تأثیر زیادی بر USD / دارند قیمت های MXN. این داده ها برای درک بورس سهام و به ویژه جهت MXN برای شخص مهم است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner