روندهای Blockchain: از سال 2021 چه انتظاری باید داشته باشیم؟

بلاکچین

فناوری Blockchain از زمان ظهور ارز رمزنگاری شده 12 سال پیش مسیری طولانی را طی کرده است. اگرچه این فناوری برای اولین بار برای ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز به کار گرفته شد ، اما قابلیت استفاده در موارد استفاده گسترده تر از ارزها را ندارد. در واقع ، این فناوری برای اهداف بسیار دیگری نیز پذیرفته شده است و این روند همچنان در حال رشد است. این مقاله به بررسی چگونگی رشد بازار بلاکچین در طول زمان و چرایی احتمال رشد آن در سال 2021 می پردازد.

بازار بلاکچین رشد چشمگیری داشته است

unsplash.comunsplash.com

از زمان ورود ارزهای رمزپایه به عنوان اولین کاربرد فناوری بلاکچین ، بسیاری از بخشهای دیگر از آن استقبال کرده اند. این شامل کسانی می شود که استدلال می کنند ارزهای رمزپایه مشروع نیستند و نباید مورد تشویق قرار گیرند. این بدان دلیل است که فناوری مزایای بسیاری را به میز می آورد که مربوط به دنیای تجارت امروز است.

این مزایا شامل سرعت ، سهولت ، کاهش هزینه و شفافیت است. این ویژگی های فناوری بلاکچین باعث می شود همزمان در بسیاری از صنایع مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال ، برای انجام پرداخت ها ، مانند ارز رمزنگاری شده ، سرعت و هزینه کم ، به ویژه با altcoins وجود دارد. می توان میلیون ها دلار در چند ثانیه ارسال کرد و هزینه آن فقط چند سنت است. این یک تغییر بزرگ نسبت به روشهای پرداخت قدیمی است که درصدی از مبلغ را شارژ می کند و ممکن است روزها طول بکشد.

مشاغل امروز به دنبال صرفه جویی در هزینه و زمان هستند در حالی که سود را به حداکثر می رسانند ، همان چیزی است که آنها را به سمت فناوری سوق می دهد. روند زنجیره بلوک نشان می دهد که این جذابیت کسب و کار در حال کند شدن نیست و سال 2021 می تواند سالی باشد که می توان تصویب بسیار گسترده تری را در آن پذیرفت.

بخشهایی که وارد بازار بلاکچین شده اند

پرداخت

بخشی که واقعاً در بازار بلاکچین مستقر شده صنعت پرداخت است. تاکنون پرداخت مبتنی بر بلاکچین با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ، اتریوم و بسیاری دیگر رایج شده است. استفاده از پولهای پایدار ، گروهی از ارزهای رمزپایه با ثبات نسبی ، حتی معمولتر می شود. این ارزهای رمزپایه سرعت و در دسترس بودن بلاکچین و در عین حال نوسان کم را به کاربران ارائه می دهد ، زیرا آنها با ارزهای فیات مانند دلار آمریکا مرتبط هستند..

پرداخت بلاکچینunsplash.com

مدیریت زنجیره تأمین

بخش دیگری از اقتصاد جهان که به این بازار نیز راه یافته است مدیریت زنجیره تأمین است. یک پروژه بلاکچین معمولی که این سرویس را ارائه می دهد VeChain است. این پروژه با نشانه های VET و نشانه های VTHO خود مدل های سنتی زنجیره تامین را مختل می کند و باعث ایجاد شفافیت ، کاهش هزینه و سرعت مدیریت زنجیره تأمین می شود. VeChain همچنین کنترل کل فرایند را به جای کنترل مرکزی ، در اختیار افراد قرار می دهد.

چنین کاربردهای زنجیره تامین در کشاورزی و حتی در بخش جواهرات دیده می شود. در سال 2020 ، یک برند جواهرات مبتنی بر بلاکچین ، KIM Diamond ، فروشگاه گل سرسبد و سری جواهرات خود را راه اندازی کرد. این برند از زنجیره بلوک برای اداره ادغام منابع معدنی سست الماس استفاده می کند. ماهیت اصلی اطمینان از شفافیت و جلوگیری از تقلب در روند ادغام است.

در کشاورزی ، استفاده از این فناوری شفافیت را تضمین می کند و از هدر رفتن محصولات جلوگیری می کند ، زیرا زنجیره تأمین سریع تر ساخته می شود. این امر باعث افزایش کارایی در توزیع محصولات کشاورزی و کاهش کمبود مواد غذایی به دلیل هدر رفتن در هنگام توزیع می شود. اینها فقط چند برنامه کاربردی است که اکنون در بازار بلاکچین موجود است.

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi دیگر جدید نیست. علاقه زیادی به اکوسیستم وجود دارد و سرمایه گذاران به طور مداوم به آن می دوند. رمزها و مبادلات DeFi به صورت غیرمتمرکز و بدون هیچ مرجع مرکزی کار می کنند. این به افراد قدرت اداره اکوسیستم را می دهد و این یکی از مواردی است که منجر به رشد خارق العاده شبکه Ethereum در سال 2020 شده است..

بخشهایی که هنوز مورد بهره برداری قرار می گیرند

بلاکچینunsplash.com

اگرچه فناوری بلاکچین برای برخی موارد استفاده به کار گرفته شده است ، اما هنوز زمینه های زیادی برای پوشش وجود دارد. برخی از بخشهایی که هنوز مناطق بالقوه این فناوری هستند عبارتند از:

رأی دادن

موضوع تقلب در انتخابات در کشورهای در حال توسعه و همچنین در موارد پیشرفته یکی از موضوعات اصلی است. یکی از راه هایی که به عنوان راه حل این مسئله پیشنهاد شده است استفاده از بلاکچین در رأی دادن است. حتی اگر چند آزمایش نیز انجام شده باشد ، باز هم چندان مورد قبول نیست ، زیرا هنوز چند تنظیم وجود دارد. با این حال ، این یکی از حوزه های کلیدی است که می تواند توسط این فناوری متحول شود.

حکومت

از بلاکچین می توان در حکمرانی نیز استفاده کرد. این یک روش آسان برای بررسی تقلب و اطمینان از شفافیت در استفاده از وجوه خواهد بود ، زیرا سوابق بلاک چین قابل حذف نیستند و به راحتی قابل ردیابی هستند. اگر دنیا در مورد شفافیت در امر حاکمیت جدی است ، استفاده از بلاکچین برای این منظور باید روی میز باشد و در نهایت می تواند به واقعیت تبدیل شود..

چه چیزی در سال 2020 انتظار می رود

سال 2020 ، اگرچه یک سال پر چالش بود ، اما سالی بود که با استفاده از فناوری مانند بلاکچین پر شده بود. در سال 2021 ، این تصویب به احتمال زیاد افزایش می یابد ، زیرا بیشتر مشاغل همچنان به دنبال روش های کاهش هزینه ها ، صرفه جویی در وقت و افزایش کارایی هستند. بیماری همه گیر COVID-19 همچنین در سال 2020 مشاغل را به شدت تحت فشار قرار داده است ، که می تواند کسب و کارها را مجبور کند امسال به دنبال چنین راه حل های فناوری باشند. از آنجایی که همه چیز برای مطابقت با تحولات عصر دیجیتال دیجیتالی می شود ، فناوری بلاکچین در خط مقدم خواهد بود و پذیرش آن فقط افزایش می یابد.

نتیجه

فناوری بلاکچین از ارزهای رمزپایه به بخشهای دیگر مانند مدیریت زنجیره تأمین ، امور مالی و پرداختها مسیری طولانی را طی کرده است. با این حال ، بخشهای بیشتری باید از آن استفاده کنند تا آن را به یک فناوری غالب در سطح جهانی تبدیل کنند. 2021 می تواند سالی باشد که مقیاس قابل توجهی از فرزندخواندگی اتفاق بیفتد. مشاغل بیشتر و حتی دولت ها در حال بهبود اقدامات خود در زمینه شفافیت ، کارایی و کاهش هزینه ها هستند.

تصویر ویژه: unsplash.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner