نمودارهای قیمت تاریخی Palladium – تاریخچه قیمت PA

پالادیوم یک فلز سفت و سفید نقره ای است که اکنون با ارزش ترین فلز از بین چهار فلز گرانبها است. کمبود شدید باعث گران شدن آن در بازار شده است. از پالادیوم می توان در دستگاه های کنترل آلودگی خودروها و کامیون ها استفاده کرد. قیمت این فلز گرانبها در مدت بیش از یک سال دو برابر شد و گرانتر از طلا شد.

این یک ماده سفید براق است که در گروه شش فلز پلاتین قرار می گیرد. حدود 85٪ پالادیوم به سیستم اگزوز اتومبیل ختم می شود ، جایی که به تبدیل آلاینده های سمی به دی اکسید کربن و بخار آب که مضرتر است کمک می کند. پالادیوم همچنین در الکترونیک ، دندانپزشکی و جواهرات استفاده می شود. این ماده اولیه در روسیه و آفریقای جنوبی استخراج می شود.

پالادیوم از چهار فلز گرانبهای اصلی که شامل طلا ، نقره و پلاتین است ، کمترین شناخته شده است ، اما به دلیل کمبود ، گرانترین فلز است. این از مصارف صنعتی گسترده ای مانند نقره و مانند سایر فلزات گرانبها برخوردار است و همچنین می تواند به عنوان پرچین تورمی مورد استفاده قرار گیرد.

جاری پالادیوم قیمت: $

پالادیوم

 

پالادیوم – نمودارهای قیمت تاریخی:

جداول داده های تاریخی:

داده های قیمت تاریخی PA

DatePriceOpenHighLowChange٪

 

تغییر ماهانه

DatePriceOpenHighLowChange٪

چرا به قیمت های تاریخی پالادیوم نگاه کنیم؟?

عوامل مختلفی در تعیین سوگیری صعودی در پالادیوم نقش دارند. بیایید یکی یکی آنها را بررسی کنیم ، تا قیمت پالادیوم را پیش بینی کنیم.

تقاضای خودکار:

پالادیوم به طور گسترده به عنوان یک ماده اساسی در مبدل های کاتالیزوری استفاده می شود ، به عبارت دیگر ، در سیستم های اگزوز اتومبیل ها برای کنترل آلودگی استفاده می شود. فروش خودرو در چین و ایالات متحده بر قیمت پالادیوم تأثیر می گذارد. تولیدکنندگان خودرو و کامیون در چین و ایالات متحده از پالادیوم استفاده می کنند و افزایش فروش خودرو در دو اقتصاد بزرگ جهان می تواند رشد قیمت پالادیوم را نشان دهد.

تقاضا برای پالادیوم در سال های اخیر افزایش یافته است ، زیرا دولت ها ، به ویژه در چین و اروپا ، قوانین را در تلاش برای مقابله با آلودگی وسایل نقلیه ، تشدید کرده اند. این امر تولیدکنندگان خودرو را مجبور کرده است که مقدار فلزات گرانبهای مورد استفاده در سیستم های اگزوز را افزایش دهند.

در اروپا ، مصرف کنندگان کمتر اتومبیل های دیزلی را خریداری کرده اند که از پلاتین استفاده می کنند و در عوض از وسایل نقلیه مجهز به بنزین که از پالادیوم استفاده می کنند ، استفاده می کنند. افزایش متوسط ​​14 درصدی بارگیری در پالادیوم در اتومبیل های بنزینی ، قیمت پالادیوم را به رکورد 9/7 میلیون اونس در سال گذشته رساند ، علی رغم تولید کمتر خودرو در اکثر بازارهای منطقه ای خودرو. در سال 2019 و 2020 ، قیمت پالادیوم تقریباً 80 درصد افزایش یافت و به بالاترین رکورد بیش از 2800 دلار در هر اونس رسید..

آخرین قانون از چین و اروپا ، که تولید کنندگان خودرو را مجبور می کند با افزایش استفاده از پالادیوم ، استانداردهای دقیق آلایندگی را برآورده کنند ، انتظارات را افزایش داده است ، علی رغم رشد کند اقتصاد جهانی و کاهش فروش خودرو در بازارهای اصلی ، تقاضا به بیش از 10 میلیون اونس افزایش خواهد یافت. ، از جمله ایالات متحده ، چین و اروپا.

کاهش عرضه:

هر کالایی که تقاضای فزاینده یا کاهش عرضه داشته باشد ، یک انتخاب آشکار برای سرمایه گذاری است ، زیرا در هر دو مورد ، قیمت ها افزایش می یابد. فقط دو کشور تولید کننده پالادیوم وجود دارد ، یعنی روسیه و آفریقای جنوبی. روسیه بزرگترین تولید کننده پالادیوم است و این کشور در مورد میزان ذخایر پالادیوم خود باز نبوده است. با این حال ، شواهد قوی نشان می دهد که تولید پالادیوم در روسیه در حال کاهش است. آفریقای جنوبی ، که دومین کشور بزرگ تولید کننده پالادیوم است ، گرفتار اعتصابات کارگری شده است ، که تولید این کشور را مختل کرده است. کاهش تولید از هر دو کشور قیمت پالادیوم را حتی بالاتر از قیمت طلا مجبور کرده است.

پرچین تورم:

پالادیوم به دلار آمریکا قیمت گذاری شده است ، به این معنی که مانند همه کالاهای دیگر نیز رابطه معکوس با دلار آمریکا دارد. وقتی دلار بالا می رود ، فلز متضرر می شود ، زیرا دلار قوی تر می تواند اونس بیشتری از فلز خریداری کند و بالعکس. عمدتا ، طلا به عنوان پرچین ایده آل برای این سناریو دیده می شود ، که به عنوان تورم نیز شناخته می شود. هنگامی که دلار آمریکا ضعیف است از پالادیوم به عنوان یک پوشش تورم نیز استفاده می شود.

اخیراً ، هنگامی که دلار آمریکا ضعیف بود ، به دلیل عوامل متعددی ، از جمله نرخ بهره پایین توسط بانک فدرال ، افزایش تعداد ویروس کرونا در ایالات متحده و تاخیر در دور جدید مذاکرات لایحه محرک آمریکا ، پالادیوم در بازار جلب شد و شروع به صعود کردن.

پاندمی ویروس کرونا:

با انتشار اخبار ویروس کرونا در ایالات متحده ، چین ، اروپا و بقیه جهان ، قیمت پالادیوم بیش از 10 درصد کاهش یافت. قیمت ها به دلیل کاهش سرعت اقتصادی و تعطیلی صنعت خودرو و سایر بخشهایی که از پالادیوم استفاده می کنند ، کاهش یافت. با این حال ، از آن زمان ، طلا زمینی را که از دست داده دوباره بدست آورد ، در حالی که پالادیوم از 2875 دلار در هر اونس در ماه فوریه به 2500 دلار در هر اونس کاهش یافته است.

بخش خودرو و تعطیلی کارخانه ، همراه با اختلال در زنجیره تامین ، قیمت ها را به سمت نزولی سوق داد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner