مقاومت در برابر مقاومت طلا ، S&P و Dax ثابت مانده اند

سلام ، بازرگانان! امیدوارم هنوز در بالای بازارها باشید. تجارت ممکن است گاهی اوقات چیزهای زیادی را از شما بگیرد ، به خصوص اگر شما زیاد کار کرده اید ، زیاد نمی خوابید ، بچه های کوچکی دارید که شما را شب بیدار نگه می دارند ، با استرس کنار می آیند ، انواع مشکلات را حل می کنند و غیره. تجارت ممکن است یک کار آسان باشد ، اما فشارهای روحی و روانی خرید و فروش در بازار که بسیار غیرقابل پیش بینی است می تواند یک چالش بزرگ باشد.  

من شخصاً روز بسیار خوبی را در بازارها سپری کردم ، اما به هیچ وجه آسان نبود. بسیاری از معاملات جواب نداد ، من با یکی از معاملات اشتباه کوچکی کردم و غیره. آنچه واقعاً مهم بود ، مدیریت پول جامد ، نسبت خطرناک به پاداش ، معامله با این روند ، اما مهمتر از همه پشتکار بود. در پایان ، معاملات موفق که حاصل شد ، بازندگان را جبران کرد و بسیاری دیگر.

معاملات مانند بوکس است – شما باید کاملاً مقتدر و سرسخت باشید تا هرازگاهی چند عکس بگیرید و در جنگ بمانید تا اینکه بر حریف خود تسلط پیدا کنید.

خوب ، بنابراین در مورد روانشناسی تجارت امروز کافی است ، بیایید چند شاخص ، طلا و جفت ارز را بررسی کنیم.

 

س&P 500 – ثابت نگه داشتن اوج نزدیک به همیشه

S&P 500 از چند روز قبل به صورت پری معامله شده است. این شاخص سهام معیار آمریکایی تنها چند روز پیش به بالاترین حد خود رسید. بیایید به یک نمودار روزانه نگاهی بیندازیم:

س&نمودار روزانه P 500

همانطور که مشاهده می کنید ، این شاخص وارد منطقه ادغام شده است که تقریباً چند روز قبل ادامه داشته است. این ادغام ها معمولاً وقتی به ثمر می رسند به شکستهای قدرتمندی منجر می شوند. با این حال ، آنها همچنین می توانند بسیاری از معامله گران را با استفاده از شکستن دروغ یا “جعل” به عنوان برخی از افراد نامیده می شوند.

با وجود بسته شدن ضعیف امروز ، شکل گیری صعودی در این شاخص هنوز در بازی است. بدون توجه به اینکه یک نمودار هفتگی ، روزانه یا حتی 4 ساعته را نگاه کنید ، روند صعودی را در این شاخص مشاهده خواهید کرد. این همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم – ابزاری که در همه بازه های زمانی مهم سیگنال یکسانی به ما می دهد.

بنابراین چگونه می توانیم این ادغام را در S معامله کنیم&پ؟ با انتظار برای بسته شدن روزانه یک شرکت خارج از این محدوده ادغام ، و به دنبال آن بازگشت به آن. به نمودار زیر نگاه کنید:

س&نمودار روزانه P 500

انتظار برای تأیید آماده بودن روند برای ادامه روند صعودی خود مهم است.

 

داکس – گاوها هنوز هم قوی هستند

نمودار روزانه Dax

این شاخص سهام آلمان در حال حاضر به وضوح در مرحله ادغام است. شدت این تلفیق بسیار کمتر از S بوده است&P 500 ، اما. به نظر می رسد که Dax از S نیز سرسخت تر باشد&P در حال حاضر اگرچه Dax مانند S به بالاترین حد خود نزدیک نیست&P ، به نظر می رسد شکل گیری آن صعودی تر از S باشد&P در این مرحله ما می توانیم منتظر فرصت های خرید در روزهای آینده باشیم ، هیچ دلیلی وجود ندارد که در حال حاضر به آن طرف بازار نگاه کنیم.

 

Nikkei – Stumbling Under 20-EMA

این شاخص سهام ژاپن در حال حاضر بسیار سنگین به نظر می رسد. امروز چهارمین بسته شدن متوالی روزانه زیر میانگین متحرک نمایی 20 روز است. این نمودار روزانه است:

نمودار روزانه Nikkei 225

در اینجا می توانیم ببینیم که شمع امروز در 20-EMA مقاومت می کند ، از آنجا که دوباره معامله می شود. بسیار ایده آل بود اگر این شمع دارای فتیله بالایی طولانی تر باشد تا سیگنال فروش قویتری به ما بدهد. با این وجود ، این شمع مردودی چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد. من تعجب نمی کنم اگر این شاخص طی یک یا دو هفته آینده معاملات کمتری داشته باشد.

 

طلا – پشتیبانی قبلی و ایجاد مقاومت جدید.

نمودار روزانه طلا

من چند روز پیش در مورد این پیشرفت فنی نوشتم. فقط فکر کردم می توانم یک به روز رسانی سریع به شما بدهم. بنابراین به نظر می رسد که سرانجام طلا در طول مسیر با مقاومت خاصی روبرو شده است و این در سطح فنی مهمی اتفاق می افتد. این بدان معنا نیست که ما لزوماً بلافاصله موجی را پایین خواهیم دید ، گرچه مطمئناً ممکن است.

من شخصاً مایلم قبل از کوتاه کردن این کالا ، یک سیگنال عمل قیمت معکوس روی طلا ببینم. بیایید ببینیم بازار در روزهای آینده چه پیشنهادی به ما می دهد.

 

NZD / JPY – گاو نر دوباره طوفانی است

احتمالاً متعجب شده اید که چرا امروز در مورد یک جفت جزئی می نویسم. خوب ، بیشتر جفت های اصلی در حال حاضر کمی متلاطم هستند و پیش بینی آنها دشوار است. از سوی دیگر ، NZD / JPY در جهت روند صعودی بزرگتر خود امروز یک حرکت قدرتمند انجام داده است. به این نمودار روزانه نگاه کنید:

نمودار روزانه NZD / JPY

من روشی را دوست دارم که امروز این جفت از این منطقه تلفیقی با یک انفجار خارج شد. از نظر فنی ، بازی در قسمت طولانی در این جفت بسیار منطقی است. این شما را در سمت راست روند قرار می دهد ، جایی که بیشترین احتمال موفقیت وجود دارد.

شمع صعودی امروز واقعاً تهاجمی است ، و من انتظار دارم که طی چند روز آینده مناسب دنبال شود.

 

USD / CHF – برخی از نکات منفی بیشتر در راه است?

نمودار روزانه USD / CHF

این جفت عمده ای است که در حال حاضر بیشترین جذابیت من را دارد. اگرچه این بزرگترین شمع مردودی نیست ، نوار روزانه امروز به کاهش بیشتر این نرخ ارز اشاره دارد. اگر در روزهای آتی شاهد تضعیف دلار آمریکا باشیم ، USD / CHF می تواند قربانی این ضعف شود.

همانطور که به تعطیلات آخر هفته می رویم ، فردا اطلاعات اقتصادی مهمی داریم. در خارج از انگلستان ، شماره فروش خرده فروشی در ساعت 09:30 به وقت گرینویچ و در ساعت 13:30 به وقت گرینویچ شماره Core کانادا و خرده فروشی اصلی در کانادا داریم..

علاوه بر این ، ما فردا دو سخنرانی مهم داریم. جانت یلن ، رئیس FED ، ساعت 01:00 به وقت گرینویچ و دونالد ترامپ ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، ساعت 17:00 به وقت گرینویچ صحبت می کنند.

تجارت موفق باشید و آخر هفته خوبی داشته باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner