پیش بینی قیمت CAD / INR Q4 2020: آیا روند صعودی مجدداً از سر گرفته می شود؟

به عنوان ارزهای ریسک پذیر ، CAD و INR وقتی مثبت یا منفی هستند ، رفتار مشابهی دارند. با این حال ، هند یک کشور در حال توسعه BRIC با تورم بالا است ، در حالی که کانادا یک کشور توسعه یافته است ، که برای CAD سودمند است. بنابراین ، وقتی احساسات مثبت است ، CAD بیشتر از INR تجمع می کند ، در حالی که وقتی منفی است ، CAD کمتر از INR کاهش می یابد. این امر CAD / INR را در یک روند صعودی بلند مدت نگه داشته است. قیمت فعلی دو برابر قیمت آن در سال 2000 است و از حدود 28 به 56 افزایش یافته است ، جایی که اکنون معامله می شود.

در طول این مدت ، میانگین های متحرک در حمایت از این جفت ارز در نمودار ماهانه و بالا بردن روند بالاتر کار بزرگی انجام داده اند. در سال 2013 ، به دلیل تعدادی از عوامل داخلی و خارجی که برای روپیه سمی شدند ، این جفت ارز بیش از 65 افزایش یافت ، زیرا INR سقوط کرد. اما ، با بهبود اوضاع ، قیمت دوباره عقب نشینی کرد. میانگین های متحرک روند نزولی را متوقف کرده و روند صعودی این جفت را بالاتر می برند و اکنون CAD / INR با مقاومت در برابر 57-58 مواجه است که تصمیم می گیرد که آیا روند صعودی بلند مدت بطور رسمی یک بار دیگر ادامه یابد.    

جاری CAD / INR قیمت: $

تغییرات اخیر در قیمت CAD / INR

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
30 روز +1.16 +2.1٪
3 ماه +1.12 +2.0٪
6 ماه +2.09 +3.8٪
1 سال +2.98 +5.4٪
3 سال +7.20 +12.9٪

 

عوامل موثر بر CAD / INR 

نفت خام صادرات عمده ای برای کانادا است ، به این معنی که نوسانات قیمت نفت خام بر دلار کانادا تأثیر می گذارد. با افزایش قیمت نفت ، CAD نیز افزایش می یابد. قفل شدن ویروس کرونا در سراسر کره زمین تأثیرگذار بود ، در حالی که موج دوم فقط غرب را تحت تأثیر قرار می دهد ، که بر ارزهای مربوطه از جمله CAD تأثیر خواهد گذاشت. عملکرد اقتصادی برای هر دو ارز مهم است ، اگرچه اقتصاد در همه دنیا امسال تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته است. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در هند نقش عمده ای در گسترش اقتصادی کشور دارد ، اگرچه آنها مستعد احساسات ریسک نیز هستند ، اما در اوقات دشواری مانند حال حاضر که ما تجربه می کنیم ، کاهش می یابد.   

پیش بینی CAD / INR: Q4 2020 پیش بینی CAD / INR: 1 سال پیش بینی CAD / INR: 3 سال
قیمت: 84 تا 100 دلار

رانندگان قیمت: Covid-19 ، Risk Sentiment ، RBI Rates ، بانک کانادا                                   

قیمت: 145.235 دلار 

رانندگان قیمت: احساس بازار Covid-19 ، بهبود اقتصادی ، بازارهای در حال توسعه ، همبستگی USD

قیمت: 221 دلار

رانندگان قیمت: تورم ، توسعه بازارها ، اقدامات RBI ، احساسات سرمایه گذاران

نمودار زنده CAD / INR

CAD / INR

پیش بینی قیمت CAD / INR برای 5 سال آینده

اصول روپیه هند

هند یکی از کشورهای برجسته است ، بنابراین به عنوان یک کشور در حال توسعه سرمایه های خارجی زیادی را به خود جلب می کند. این به این معنی است که مقدار زیادی ارز خارجی دریافت می کند ، اگرچه در صورت خشک شدن نقدینگی مانند سال 2013 نیز آسیب پذیر است. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در هند حدود 50 میلیارد دلار در سال بود ، اما ورودی 38٪ کاهش داشت ، به 22.42 میلیارد دلار ، در سال 2012–2013. تورم نیز افزایش یافت و از 2.5٪ -3٪ به 4.8٪ افزایش یافت.

ترکیبی از این عوامل و همچنین بانک ذخیره معاملات هند (RBI) باعث سقوط روپیه به پایین تر شد. در این سال ، وضعیت به مراتب بدتر به نظر می رسد ، زیرا سرمایه گذاری های خارجی به دلیل ویروس کرونا و بحران جهانی کاهش یافته است ، در حالی که در برخی مواقع تورم به 7.6٪ افزایش یافت ، زیرا این قفل ها باعث اختلال در زنجیره های تأمین جهانی ، به ویژه چین شد ، وارد کننده عمده کالاهای چینی. این باعث می شود که روپیه هند نزولی باشد و این جفت ارز صعودی باشد.     

مبانی دلار کانادا

دلار کانادا به عنوان یک ارز ریسک در ماههای اول بیماری همه گیر COVID-19 در فوریه و مارس مورد توجه قرار گرفت. سقوط نفت خام در آوریل ، که WTI ایالات متحده را نزدیک به 40 دلار دید ، بیشتر به CAD آسیب رساند ، اما قیمت نفت از آن زمان معکوس شده است و از آن زمان این جفت ارز صعودی است ، که به سود CAD است. با این حال ، داده های اقتصادی در طول پاییز در کانادا ضعیف شد و در زمستان ، با رفتن به یک قفل اقتصادی دیگر ، احتمالاً رکود دیگری خواهیم دید. CAD وزن را احساس خواهد کرد و در صورت کاهش دوباره روغن ، به دلیل قفل شدن جدید ، CAD نیز پایین می آید. اما ، وضعیت کمی بهتر از هند به نظر می رسد ، بنابراین روند صعودی باید برای EUR / CAD ادامه یابد.   

تحلیل تکنیکی – روند صعودی در مقایسه با قبل از سال 2013 کند شده است

روند CAD / INR تا آنجا که نمودار نشان می دهد ، صعودی بوده است. این روند تا سال 2013 کاملاً قوی بود ، زمانی که به دلایلی که در بالا ذکر شد ، شاهد جهش بودیم ، اما پس از آن شاهد عقب نشینی بودیم تا ماه مه 2017 ، که روند نزولی به پایان رسید. به نظر می رسد روند صعودی دوباره از سر گرفته شده است ، اما تا شکسته نشدن مقاومت در سطح 57.50 رسمی نخواهد بود.

 

 100 SMA USD / CAD را بالاتر می برد

وقتی روند قوی بود ، میانگین متحرک کوچکتر ، مانند 20 SMA (خاکستری) و 50 SMA (زرد) به طور خاص ، پشتیبانی محکم برای این جفت فراهم می کردند و آن را بالاتر می برد. اما پس از عقب نشینی ، که به دنبال افزایش 2013 رخ داد ، 100 SMA (سبز) با وجود سوراخ شدن کوتاه در سال 2017 به نمودار ماهانه تبدیل شد و این میانگین متحرک است که CAD / INR را در این بازه زمانی بالاتر می برد نمودار اکنون.

 EUR / CAD این بار بالاتر از مقاومت در حال شکست است

در نمودار هفتگی ، می بینیم که 100 SMA در حین صعود پشتیبانی می کرد ، تا سال 2013 ، سپس هنگامی که قیمت مجدداً پایین آمد ، 50 SMA (زرد) به مقاومت تبدیل شد ، اگرچه حدود 46.50 به پشتیبانی از CAD تبدیل شد / INR قیمت از سال 2017 بالاتر رفته است ، اما سرعت آن به اندازه قبل از 2013 نیست. در این نمودار می بینیم که قیمت در 57.50 به منطقه مقاومت نزدیک می شود ، بنابراین خواهیم دید که آیا خریداران بالاتر از آن شکسته خواهند شد یا قیمت پایین خواهد آمد.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner