معامله ارز جفت ارز USD / JPY – راهنمای مبتدیان

جفت ارزی دلار آمریکا / ین ژاپن نرخ ارز بین دلار آمریکا و ین ژاپن را نشان می دهد و آن را به عنوان تعداد ین ژاپن مورد نیاز برای خرید یک دلار آمریکا بیان می کند.

به عنوان مثال ، اگر نرخ ارز USD / JPY 115.00 باشد ، به این معنی است که برای خرید یک دلار آمریکا 115 ین نیاز دارید. در این جفت ، دلار آمریکا ارز پایه است و ین ژاپن ارز پیشنهادی است.

USD / JPY با گردش مالی چشمگیر حدود 902 میلیارد دلاری ، دومین جفت ارزی معامله شده در جهان است. کل گردش مالی روزانه در بازار فارکس تقریباً 5.1 تریلیون دلار است که به این معنی است که USD / JPY حدود 17.7 درصد از این مبلغ عظیم را نشان می دهد.

تاریخچه ین ژاپن

ین ژاپن در ژوئیه 1871 به گردش درآمد. دولت میجی در عملی که در 27 ژوئن 1871 امضا شد ، ین رسماً تصویب کرد. ین به معنی “یک شی گرد” است..

سکه 5 ین

5-سکه ین

تاریخ دلار آمریکا

دلار آمریکا بیش از 200 سال واحد پولی استاندارد ایالات متحده بوده است. این ارز همچنین از زمان توافق برتون وودز در سال 1944 تاکنون ارز رسمی رسمی جهان بوده است.

نحوه معامله USD / JPY

اگرچه روشهای دیگری برای تجارت این جفت ارزی وجود دارد ، ما فقط به نحوه انجام این کار با تجارت خرده فروشی فارکس تمرکز خواهیم کرد.

ارزش پیپ USD / JPY

برای تعیین مقدار پیپ USD / JPY ، ابتدا باید بررسی کنیم که pip چیست. اگر USD / JPY در 110.01 معامله شود و نرخ ارز به 110.02 تغییر کند ، یک پیپ بالاتر حرکت کرده است. رقم دوم بعد از نقطه اعشاری را pip می نامند.

برای محاسبه مقدار پیپ USD / JPY ، از یک لات 1K به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد. در دلار / JPY ، یک پیپ 0.01 یا 1/100 از ین ژاپن است. این را در 1000 ضرب کنید و 10 ین دریافت خواهید کرد. با نرخ ارز فعلی ، یک دلار آمریکا 110 ین ژاپن ارزیابی می شود. برای بدست آوردن ارزش پیپ در دلار آمریکا ، ما ارزش دلار 10 ین را با نرخ فعلی USD / JPY (110 ین در هر دلار) – 10 ین تقسیم بر 110 = 0.090909 $ محاسبه می کنیم. بیایید فقط آن را به 0.09 دلار برسانیم. این مقدار پیپ یک میکرو لات (1 لات) دلار USD / JPY با نرخ ارز فعلی است.

لازم است بدانید که ارزش پیپ USD / JPY (به دلار آمریکا) با نرخ ارز تغییر می کند. به عنوان مثال ، وقتی نرخ ارز USD / JPY افزایش می یابد ، به دلیل کاهش ارزش ین ، ارزش پیپ در دلار آمریکا کاهش می یابد. به یاد داشته باشید ، مقدار پیپ برای یک لات 1K همیشه 10 ین است. این بدان معناست که وقتی ارزش ین کمتر باشد ، ارزش پیپ در ارزهای دیگر نیز کاهش می یابد.

بگذارید بگوییم ین در برابر دلار آمریکا کاهش می یابد تا اینکه USD / JPY در ساعت 220.00 معامله شود. پس از آن مقدار پیپ نصف مقدار آن با نرخ ارز فعلی 110.00 خواهد بود. برای حل آن ، باید 10 ین بر 220 (نرخ ارز) تقسیم کنیم که ارزش پیپ 0.04545 دلار را به ما می دهد.

محاسبه

آیا شما محاسبات خود را به درستی انجام می دهید?

در اینجا در FX Leaders ، ما مسافت بیشتری را طی می کنیم تا بهترین علائم فارکس ممکن را به معامله گران ارائه دهیم. فقط در سال 2019 ، ما 2،118 پیپ فوق العاده را تحویل داده ایم! مقدار قابل توجهی از این سودها از سیگنال های USD / JPY ما حاصل شده است.

بیایید محاسبه کنیم که اگر یک سیگنال USD / JPY را با 12 میکرو لات معامله کنید ، با 110.000 خریداری کنید و به سود 276 پیپ در 112.760 برسید ، چه مقدار پول می توانید بدست آورید. 12 میکرو لات 12000 جفت ارزی USD / JPY است. اگر 276 پیپ را در مقدار پیپ فعلی 0.090909 دلار ضرب کنیم ، قطعاً پاسخ اشتباهی دریافت خواهیم کرد: 12 میکرو قسمت X 276 پیپ X9090909 $ X = 301.09 دلار.

اما اگر قیمت هدف 112.760 را بگیریم و 110.000 قیمت ورودی را کم کنیم ، 2.76 ین بدست می آوریم. اگر این را در 12000 (12 میکرو قسمت از جفت) ضرب کنیم ، 33120 ین سود می گیریم. به یاد داشته باشید ، نرخ جدید ارز 112.760 است ، به این معنی که ین مقداری از ارزش خود را از دست داده است. اگر سود 33،120 ینی خود را به دلار تبدیل کنیم ، فقط 293.72 دلار دریافت خواهیم کرد و نه 301.09 دلار..

به دلیل ارزش pip پویا برای این جفت ، در هر زمان نمی توانیم از مقدار pip pip فعلی استفاده کنیم تا به طور دقیق ارزش سود یا توقف ضرر را برای معاملات انجام دهیم. ما می توانیم از این به عنوان تخمین استفاده کنیم ، خصوصاً اگر هدف نسبتاً کم باشد.

اما هنگامی که ما نیاز به محاسبه دقیق داریم ، باید سود یا زیان را در ین ژاپن محاسبه کرده و این عدد را با مثال جدید در دلار / JPY به دلار آمریکا تبدیل کنیم. درست مانند کاهش ارزش پیپ (به دلار آمریکا) با افزایش جفت ارز ، با پایین آمدن جفت ارزش پیپ نیز افزایش می یابد. مقدار پیپ در ین همیشه ثابت است زیرا ارز پیشنهادی ین است.

USD / JPY اندازه لات

یک لات استاندارد در فارکس 100000 جفت ارزی خاص است. با این حال ، بیشتر کارگزاران خرده فروشی فارکس اندازه های زیادی به اندازه 0.01 لات را ارائه می دهند ، که 1000 از جفت ارزی خاص است. به این میکرو لات می گویند. برخی از سیستم عامل های تجاری این را به عنوان یک لات 1K نشان می دهند. برخی دیگر به یک لات 1K به عنوان یک واحد اشاره می کنند.

برای یک سرمایه گذار واقعاً کوچک ، تعداد زیادی 1K اندازه تجارت واقعاً بزرگ به نظر می رسد. به هر حال ، شخصی با حساب 500 دلار چگونه می تواند موقعیت 1000 دلاری را باز کند؟ خوب ، نکته مهم در مورد معاملات فارکس این است که کارگزاران خرده فروشی به شما امکان می دهند با اهرم معامله کنید.

اهرم پیشنهادی توسط کارگزاران خرده فروشی فارکس معمولاً بین 1: 100 و 1: 1000 متفاوت است. برخی از کارگزاران اهرم مسخره بالا: 1: 2000 ، 1: 3000 و حتی 1: 5000 را ارائه می دهند. البته ، بعضی از کشورها میزان اهرمی را که می توانید به عنوان تاجر خرده فروشی فارکس استفاده کنید تنظیم می کنند ، مانند ایالات متحده که حداکثر اهرم 1:50 را می دهد.

بیایید از اهرم 1: 100 به عنوان مثال استفاده کنیم. اگر حساب 500 دلاری دارید و می خواهید معاملات 1K با USD / JPY باز کنید ، برای باز کردن موقعیت به 10 دلار نیاز دارید. بدون استفاده از اهرم نیرو ، این امکان وجود ندارد زیرا ارزش یک دلار از USD / JPY 1000 دلار است.

ابزارهای مرتبط با USD / JPY

ارزهای همبسته

از جفت ارزهای اصلی ، USD / CHF و EUR / USD بیشترین ارتباط را با USD / JPY دارند. USD / CHF همبستگی یک ساله 0.84 با USD / JPY دارد و EUR / USD همبستگی معکوس یک ساله با USD / JPY -0.79 دارد..

تعداد کمی از جفت های ین ژاپن وجود دارد که با USD / JPY ارتباط زیادی دارند که شامل CHF / JPY (0.96) ، CAD / JPY (0.94) ، EUR / JPY (0.85) و SGD / JPY (0.92) است. البته HKD / JPY اساساً 100٪ با USD / JPY ارتباط مثبت دارد زیرا دلار هنگ کنگ به دلار آمریکا وابسته است.

اگرچه طلا بر اساس تعریف یک واحد پولی نیست ، اما اغلب به همان شیوه ارزها ، خصوصاً در محیط تجارت الکترونیکی مدرن ، مورد بررسی و معامله قرار می گیرد. ین ژاپن ارتباط زیادی با طلا دارد و از این رو USD / JPY و XAU / USD (طلا / دلار ایالات متحده) همبستگی معکوس یک ساله معکوس -0.91 دارند. اگر جفت دلار USD / JPY بالاتر حرکت کند ، طلا تمایل به پایین رفتن دارد.

شاخص های عدالت همبسته

شاخص سهام Nikkei 225 ژاپن به دلیل همبستگی معکوس Nikkei با ین ژاپن بسیار با USD / JPY ارتباط دارد. Nikkei و USD / JPY همبستگی یک ساله 0.87 دارند.

بین شاخص USD / JPY و شاخص سهام جهانی همبستگی کلی وجود دارد. دو نمونه دیگر CAC 40 فرانسه با همبستگی یک ساله 0.71 و 30 ایالات متحده (وال استریت 30) با همبستگی یک ساله 0.72 است..

رویدادهای مهم اقتصادی که بر USD / JPY تأثیر می گذارند

از بسیاری از وقایع اقتصادی که بر USD / JPY تأثیر می گذارند ، موارد کمی وجود دارد که می تواند باعث نوسانات قابل توجهی در این نرخ ارز شود:

1. سیاست پولی – اقدامات و نظرات بانک های مرکزی

سیاست های پولی مطمئناً یکی از مهمترین عوامل پیش روی USD / JPY است. فدرال رزرو ایالات متحده و بانک ژاپن (BOJ) سیاست های پولی کشورهای خود را بر عهده دارند.

هنگامی که FED و BOJ در مورد نرخ بهره ، کاهش کمی ، تورم و پیش بینی رشد اقتصادی اظهار نظر می کنند یا اقدامی انجام می دهند ، اغلب باعث حرکت های خشن در نرخ ارز USD / JPY می شود.

2. شاخص های اقتصادی

از شاخص های اقتصادی برای تحلیل میزان عملکرد اقتصادی یک کشور و پیش بینی رشد اقتصادی در آینده استفاده می شود. شاخص های اقتصادی سه دسته اصلی وجود دارد: شاخص های پیشرو ، عقب مانده و همزمانی.

شاخص هایی مانند اعداد تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) ، اعداد CPI (شاخص قیمت مصرف کننده) ، تصمیمات مربوط به نرخ بهره ، نرخ بیکاری ، رشد دستمزد ، تولیدات صنعتی و شماره های خرده فروشی به طور منظم در ایالات متحده و ژاپن منتشر می شوند. اگرچه این تنها شاخص های مهم اقتصادی نیستند ، اما آنها توانایی زیادی برای جابجایی USD / JPY دارند ، به ویژه تصمیمات مربوط به نرخ بهره ، تولید ناخالص داخلی و CPI و داده های بازار کار (مانند شماره های حقوق و دستمزد غیر فارم ایالات متحده ، نرخ بیکاری و غیره).

مقاله ادعاهای بیکار

بیکاری بیش از حد برای رشد اقتصادی منفی است و می تواند ارز یک کشور را تحت تأثیر قرار دهد

اگرچه اخبار اقتصادی به خارج از ژاپن می تواند نرخ ارز USD / JPY را به میزان قابل توجهی منتقل کند ، اما بیشترین انتشار اخبار اقتصادی در بازار به طور معمول از ایالات متحده منتشر می شود.

سیگنال های فارکس و اطلاعات ارزشمند تجارت

اگر به دنبال دستیابی به موفقیت در تجارت خود هستید ، از شما دعوت می کنم امروز به صفحه سیگنال های فارکس ما مراجعه کنید.

هر چند این همه نیست. ما یک کتابخانه شگفت انگیز از استراتژی های معاملات فارکس ، به روزرسانی های بازار زنده ، توصیه های کارگزاران و البته دوره تجارت فارکس داریم.

منتظر چی هستی؟ اکنون به انجمن FX Leaders بپیوندید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner