چشم انداز هفتگی ، 25 تا 29 ژانویه 2021: برترین رویدادهای اقتصادی برای تماشای این هفته

دلار آمریکا در این هفته در مسیر نزولی به پایان خواهد رسید ، زیرا معامله گران با روی آوردن به ارزهای خطرناک همچنان به استقبال دولت جو بایدن می روند. جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، همچنان مصرانه برای هزینه های اضافی تا 2 تریلیون دلار ادامه می دهد ، و این باعث افزایش سهام سهام ایالات متحده در طول شب و تضعیف بازار سرمایه امن می شود. علاوه بر این ، بسته محرک 1.9 تریلیون COVID-19 که بایدن در اوایل ماه پیشنهاد کرد ، حمایت لازم جمهوری خواهان را در کنگره دریافت خواهد کرد ، واقعیتی که امیدها را برای بهبود اقتصادی در ایالات متحده از بیماری همه گیر COVID-19 افزایش داده است..

بنابراین ، تحولات مثبت در مورد بسته تحریک کننده COVID-19 و واکسن های ویروس کرونا نقش مهمی در تضعیف پناهگاه امن دلار آمریکا داشته است. برعکس ، ضرر در بازار بورس می تواند کوتاه مدت باشد ، زیرا داده های بیکاری ایالات متحده که اخیراً منتشر شده است ، کاهش ادعاهای اولیه بیکاری را نشان می دهد. لازم به یادآوری است که از زمان به دست آوردن کنترل دموکرات ها بر کنگره آمریکا در اوایل ماه ، حرکت های ناشی از احساسات باعث کاهش سود دلار شده است.

با نگاهی به آینده هفته آینده ، مجموعه سخنرانی ها و ادعاهای بیکاری ، همراه با صورتجلسه جلسه سیاست های پولی BoJ و بیانیه FOMC ، می تواند عناوین زیادی را برای حفظ بازارها در پی داشته باشد. در صفحه دیگری ، عناوین تنش های ژئوپلیتیک و ویروس کرونا (COVID-19) نیز از نزدیک دنبال خواهند شد ، زیرا آنها نقشی اساسی در تعیین سطح خطر در بازار دارند..

رویدادهای اقتصادی برتر برای تماشای این هفته

1) – صورت جلسه جلسه سیاست پولی BoJ – دوشنبه – 23:50 به وقت گرینویچ

بانک ژاپن به طور معمول این گزارش را منتشر می کند ، که تحرکات اقتصادی در ژاپن را بررسی می کند ، مستقیماً پس از جلسه واقعی. هدف از این جلسات تحلیل تحولات اقتصادی در داخل و خارج از ژاپن است که نشان دهنده یک سیاست مالی جدید است. با این حال ، تغییرات در این گزارش متأثر از نوسانات JPY است. به عبارت ساده تر ، اگر صورتجلسه های BoJ چشم انداز فریبنده ای در مورد اقتصاد ژاپن ارائه دهد ، برای JPY صعودی محسوب می شود. برعکس ، چشم انداز dovish نزولی محسوب می شود.

2) – سخنرانی رئیس ECB لاگارد – دوشنبه – 3:45 به وقت گرینویچ

لاگارد به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا ، که نرخ بهره کوتاه مدت را مدیریت می کند ، بیش از هر شخص دیگری توانایی تأثیرگذاری بر ارزش یورو را دارد. تاجران بازار سخنرانی های عمومی وی را از نزدیک مشاهده می کنند ، زیرا آنها معمولاً سرنخ های مفصلی را درباره سیاست های پولی آینده ارائه می دهند. بنابراین ، اگر لاگارد چشم انداز شاهکاری از اقتصاد اروپا ارائه دهد ، برای یورو صعودی قلمداد می شود ، در حالی که چشم انداز بدخواهانه نزولی محسوب می شود.3) – شاخص قیمت مصرف کننده Aussie (QoQ) – سه شنبه – 19:30 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط RBA منتشر می شود و توسط اداره آمار استرالیا بازنشر می شود. این معیار اندازه گیری تغییرات قیمت است که قیمت خرده فروشی یک سبد خرید نماینده کالا و خدمات را با هم مقایسه می کند. همانطور که همه ما بخوبی آگاه هستیم ، قدرت خرید Aussie تحت تأثیر تورم است. بنابراین ، CPI به عنوان شاخص اصلی اندازه گیری تورم و تغییرات در روند خرید دیده می شود. به طور کلی ، یک قرائت رو به بالا برای AUD صعودی تلقی می شود. در طرف مقابل ، کاهش نرخ ارز برای ارز Aussie نزولی به نظر می رسد.

نسخه قبلی

واقعی: 1.6٪

DEV: 2.50

CONS: 1.5

تاریخ: 28/10/2020 00:30

4) – میانگین CPI اصلاح شده RBA (QoQ):

این داده ها معمولاً توسط RBA منتشر می شوند و توسط اداره آمار استرالیا بازنشر می شوند. این مطالعه تحرکات قیمت ها ، از طریق مقایسه قیمت های خرده فروشی یک انتخاب نماینده کالاها و خدمات است. میانگین تعدیل شده به عنوان میانگین وزنی 70٪ مرکزی از توزیع تغییر قیمت سه ماهه کلیه اجزای CPI ، با نرخ سالانه بر اساس محاسبات سه ماهه مرکب در نظر گرفته می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 0.4٪

DEV: 1.02

CONS: 0.3

تاریخ: 28/10/2020 00:30

5) – تصمیم نرخ بهره Fed – چهارشنبه – 14:00 به وقت گرینویچ

مانند سایر بانکهای مرکزی ، بانک مرکزی ایالات متحده جلسات منظم سیاست اقتصادی دارد که طی آن اعضای هیئت مدیره اقدامات مختلفی را انجام می دهند ، مهمترین آنها نرخ بهره ای است که از وامها و پیش پرداختهای بانکهای تجاری دریافت می شود. شورای حکام فدرال رزرو در فواصل 5 تا 8 هفته تشکیل جلسه داده و پس از آن آخرین تصمیمات خود را درباره نرخ بهره اعلام می کنند. افزایش نرخ ها نشانه ای از تورم سالم تلقی می شود ، بنابراین تمایل دارند پول محلی ، دلار آمریکا را تقویت کنند. برعکس ، کاهش نرخ ها به عنوان نشانه ای از مشکلات اقتصادی و تورمی در نظر گرفته می شود ، که به نوبه خود ارزش بازار را تضعیف می کند. اگر نرخ تغییر نکند ، توجه به لحن بیانیه FOMC معطوف می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 0.25٪

DEV: 0.00

CONS: 0.25٪

تاریخ: 16/12/2020 19:00

ب) بیانیه سیاست پولی بانک فدرال:

بلافاصله پس از تصمیم نرخ بانک فدرال ، FOMC بیانیه خود را درباره سیاست های پولی منتشر می کند. این بیانیه معمولاً بر نوسانات دلار تأثیر می گذارد و روند مثبت یا منفی کوتاه مدت را تعیین می کند. به طور کلی ، چشم انداز شاهین برای دلار آمریکا صعودی تلقی می شود ، و یک دیدگاه منفی یا نزولی درک می شود.

نسخه قبلی

DEV: 0.57

CONS: 50 K

تاریخ: 12/17/2020 00:30

6) – پیش تولید تولید ناخالص داخلی q / q – پنجشنبه – 8:30 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط دفتر تجزیه و تحلیل اقتصادی ایالات متحده منتشر می شود ، که ارزش پولی تمام کالاها ، خدمات و ساختارهای تولید شده در کشور را در یک دوره از پیش تعیین شده اندازه گیری می کند. تولید ناخالص داخلی سالانه اندازه گیری ناخالصی از فعالیت بازار است ، زیرا به اندازه گیری سرعت رشد یا انقباض اقتصاد کشور کمک می کند. به طور کلی ، روند صعودی برای ارز USD به عنوان صعودی شناخته می شود. متناوباً ، کاهش نرخ ارز برای ارز ایالات متحده منفی یا نزولی تلقی می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 33.4٪

DEV: 0.39

CONS: 33.1٪

تاریخ: 22/12/2020 13:30ii) – نرخ بیکاری:این داده ها به طور معمول توسط وزارت آمار کار ایالات متحده منتشر می شود ، که تعداد کارگران بیکار را تقسیم بر کل نیروی کار غیرنظامی می کند. افزایش نرخ ها نشان دهنده عدم گسترش در بازار کار ایالات متحده است که منجر به تضعیف اقتصاد ایالات متحده می شود. بنابراین قرائت کم برای ارز ایالات متحده مثبت یا صعودی است. برعکس ، ارقام بالا USD منفی (یا نزولی) هستند.

نسخه قبلی

واقعی: 900 کیلوگرم

DEV: -0.11

CONS: 910 K

7) – تولید ناخالص داخلی (جمعه) – جمعه – 8:30 به وقت گرینویچ

آمار کانادا این داده ها را منتشر می کند ، که اندازه گیری ارزش کل کالاها و خدمات تولید شده در کاناداست. تولید ناخالص داخلی به عنوان اندازه گیری ناخالص فعالیت اقتصادی و بهداشت کانادا درک می شود. به عبارت ساده ، رقم بالا تأثیر صعودی بر CAD دارد ، در حالی که رقم پایین برای ارز کانادا منفی محسوب می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 0.4٪

DEV: –

CONS: –

تاریخ: 20/12/2020 13:30

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner