خلاصه روزانه ، 05 ژانویه – هر آنچه امروز باید بدانید!

بازرگانان صبح بخیر,

امروز و در ساعات معاملات آسیا ، قیمت فلزات زرد موفق شد روند سنگین روز قبل را افزایش داده و همچنان با معامله 1945 دلار معامله کند که بالاترین سطح در 8 هفته گذشته است. با این حال ، تعصب صعودی رایج عمدتا توسط نگرانی های شدید نسبت به افزایش مداوم موارد جدید COVID-19 و صدای نزولی شایع پیرامون دلار آمریکا حمایت می شود که تمایل به حمایت از کالاهای دلار دارد. وخیم تر شدن ویروس کرونا (COVID-19) در برخی از کشورهای مهم ، شک و تردیدها را در مورد بهبود اقتصادی افزایش می دهد ، که فشار بیشتری بر بازار جهانی ارزش سهام وارد می کند. علاوه بر این ، احساسات محتاطانه قبل از انتخابات جورجیا ، ضررهای موجود در بازار سهام جهانی را بیشتر تقویت کرد. در همین حال ، کشمکش چین و آمریکا و ضعف اطلاعات چین ، فراموش نکنیم که هیچ داده / رویدادی مهم وجود ندارد ، همچنین با پشتیبانی از فلز امن ، فضای بازار را تحت فشار قرار داد. در آن سوی حوضچه ، دلیل سوگیری نزولی پیرامون دلار آمریکا را می توان به احتمال بسته های کمک مالی اضافی ایالات متحده و گمانه زنی ها مبنی بر پایین نگه داشتن نرخ بهره فدرال رزرو برای یک دوره طولانی مدت دانست. بنابراین ، ضعف دلار آمریکا عامل دیگری بود که از فلز زرد غیر بازده حمایت بیشتری می کرد ، زیرا دلار ضعیف تر تمایل به ارزانتر شدن خرید طلا برای دارندگان ارزهای دیگر دارد. برعکس ، خوش بینی نسبت به واکسن احتمالی ویروس کرونا ، احساس خطر پذیری در بازار را به چالش می کشد و به عنوان یکی از مهمترین عواملی که باعث افزایش هرگونه افزایش اضافی در قیمت این فلز گرانبها شده است ، دیده می شود. قیمت طلا در حال حاضر در 1،940.18 معامله می شود و در محدوده بین 1،934.47 تا 1،945.68 در حال تحکیم است..

احساسات پیرامون بازارهای جهانی نتوانست عملکرد مثبت روز گذشته خود را افزایش دهد و با شدت گرفتن ترس از ویروس کرونا (COVID-19) ترش کرد. طبق آخرین گزارش ، ژاپن هفته گذشته شاهد تعداد بیشماری از موارد COVID-19 بوده است و در نتیجه نخست وزیر ، یوشیهیده سوگا گفته است که اعلام وضعیت اضطراری تازه را در منطقه توکیو بررسی خواهد کرد. در آن سوی اقیانوس ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس نیز هشدارهایی را درباره احتمال محدودیت شدیدتر قفل در انگلیس صادر کرد ، که بلافاصله خوش بینی نسبت به رواج واکسن برای بیماری بسیار مسری را تحت الشعاع قرار داده و به ضررهای بازار سهام منجر شد. روند نزولی معاملات آتی سهام ایالات متحده تمایل به تمایل به ریسک پذیری دارد ، که به نفع کالای دلار است..

دلیل این احساسات نزولی در معاملات بازار همچنین می تواند با انتشار روز گذشته داده های PMI ضعیف چین Caixin Manufacturing چین همراه باشد که تأیید کرد سرعت فعالیت در دسامبر کاهش یافته است. از دسامبر در ماه نوامبر 54.9 و انتظار می رود 54.9 در دسامبر به 53.00 کاهش یابد. PMI دولت نیز در دسامبر به 51.9 کاهش یافت ، از 52.1 در نوامبر. در همین حال ، تنش جدید ژئوپلیتیکی بین ایالات متحده و ایران و اختلافات شدید آمریکا و چین نیز نقش مهمی در تضعیف احساسات تجاری بازار داشت..

در آن سوی حوض ، معامله گران بازار چشم به انتخابات در جورجیا نگاه می کنند ، زیرا تصمیم می گیرد چه کسی سنای آمریکا را تحت ریاست بایدن برگزار کند. جمهوری خواهان به احتمال زیاد قدرت خود را حفظ خواهند کرد ، اما پیروزی غافلگیرانه اخیر دموکرات ، معامله گران را گیج نگه داشته است ، که به نوبه خود در حال ارزیابی خطرات است.

با وجود تمایل به ریسک پذیری بازار ، در میان احتمال بسته اضافی کمک مالی ایالات متحده و گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را برای یک سال پایین نگه می دارد ، دلار گسترده آمریکا نتوانست هیچ کشش مثبتی به دست آورد و در نزدیکی پایین ترین سطح چند ساله قرار گرفت. دوره طولانی جدا از این ، خوش بینی نسبت به واکسن ویروس کرونا ، سرمایه گذاران را به سمت داشتن ارزهای خطرناک و دارایی های با بازده بالاتر ترغیب می کند ، نه دارایی امن ، که در نهایت منجر به زیان بیشتر دلار امن آمریکا می شود. با این حال ، ضرر در بازار بورس به یک عامل اصلی تبدیل شده است که باعث افزایش قیمت طلا می شود ، زیرا قیمت طلا با قیمت دلار آمریکا رابطه معکوس دارد. تا ساعت 8:49 بعدازظهر ET (ساعت 1:49 بامداد به وقت گرینویچ) ، شاخص دلار آمریكا ، كه یورو در برابر یك سطوح دیگر ارزها را ردیابی می كند ، با كاهش 0.04٪ به 89.812 رسید..

با توجه به کمبود داده های کلیدی ، گاو نرهای زرد فلزی هرگونه وخیم تر شدن وضعیت ویروس کرونا و اعلامیه های مربوط به محدودیت های فعالیت را تشویق می کنند. برعکس ، نشانه های مثبت جورجیا و سیاست گذاران بانک فدرال مبنی بر اینکه ما باید برای کاهش بیشتر آماده باشیم ، می تواند قیمت های فلزات زرد را کاهش دهد. در همین حال ، به روزرسانی های مربوط به بسته محرک های ایالات متحده کلیدی برای تماشا خواهد بود. بعلاوه ، کاتالیزورهای خطر ، مانند ژئوپلیتیک و ویروس ها ، فراموش نکنید که Brexit ، هیچ اهمیتی از دست نخواهد داد.

پشتیبانی و مقاومت روزانه

S1 1،884.55

S2 1،910.04

S3 1،926.52

Pivot Point 1،935.53

R1 1،952.01

R2 1،961.02

R3 1،986.51

 

طلا همچنان در برابر سطح 1،886 با مقاومت روبرو می شود ، که این افزایش دوبرابر در بازه زمانی ساعتی است. شکست صعودی در 1،786 می تواند فلز گرانبها را هدایت کند, طلا, به سمت سطح هدف بعدی یعنی 1،794. در همین زمان ، پشتیبانی امروز در حدود 1،778 ادامه دارد. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner