واقعیت مجازی ، بلاکچین و ICO

دامنه واقعیت مجازی یا VR یک ماده سخت برای شکستن است ، مهم نیست که از کدام طرف به این مشکل (و فرصت) نزدیک شوید. همانطور که بسیاری از کسانی که دنیای این فناوری خاص را دنبال می کنند به خوبی می دانند ، فناوری VR تقریباً دو دهه است که در نزدیکی نقطه دستیابی به موفقیت معلق است.

در همان زمان ، حداقل دو فناوری متمایز توسعه یافته و به عنوان راه حل کامل در اختیار عموم قرار گرفته است که سرانجام همه شکافهای مسئله ساز را برطرف خواهد کرد. هر یک از این شکاف ها منبع ایجاد مشکلات و مشکلات برای جامعه توسعه VR بوده است ، مهم نیست که این مشکل از برخی از عناصر راه اندازی سخت افزار ، نرم افزار یا ترکیبی از این دو باشد..

با این حال ، اکنون یک فناوری جدید وجود دارد که قبلاً جهان را تغییر داده و به شکل بلاکچین در آمده است. امروزه ، میلیون ها نفر از آن برای دسترسی به ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین استفاده می کنند قمار آنلاین, کالاها یا خدمات را خریداری کنید و کارهای زیادی انجام دهید ، اما گزینه های زیادی برای کاربردهای آن وجود دارد.

به طور طبیعی ، بسیاری از این برنامه ها به خوبی با سایر فناوری ها و صنایع ، از تاسیس شده تا بازارهای نوظهور ، مطابقت دارند. به همین دلیل است که از بسیاری از مناطق جامعه توسعه ، خواستار ادغام فناوری VR با برخی از جنبه های بلاکچین شده است که در نهایت می تواند آن را از نظر دستیابی به موفقیت نهایی در بازار به ارمغان بیاورد..

چرخه توسعه فناوری VR

برای درک روند توسعه کلی مربوط به فناوری واقعیت مجازی ، کمی تاریخ لازم است. در اصل ، این فناوری تلاش برای نمایش بصری محیط 3D را نشان می دهد ، کامل با درک واقعی از عمق.

امروزه ، در حالی که فناوری ارائه تصاویر به صورت سه بعدی تقریباً چهار دهه وجود داشته است ، تنظیمات 3D VR واقعی تا حدی دست نیافتنی است. این بیشتر عجیب است زیرا دستگاه ها ، عمدتا به صورت هدست ، از اوایل دهه 1990 توسط شرکت های فناوری ارائه شده اند که ادعا می کنند دامنه VR را برای عموم باز کرده اند.

اما هر بار ، علی رغم نسخه های نمایشی فناوری که همین شرکت ها ارائه می دهند ، فناوری واقعی رانندگی موفق نشده است خود را به یک محصول نهایی کاملاً تعریف شده تبدیل کند. در عوض ، این دستگاه ها مدتی ماندگار شدند ، عمدتا به لطف اشتیاق و امیدواری بی پایان جامعه VR ، که پس از آن به گذرگاههایی در تاریخ فن آوری تبدیل شدند.

مشکل تهوع آور

کلید اصلی برای نمایش واقعی تصاویر سه بعدی در یک سطح 2 بعدی ، سالها پیش قفل شده است. با تهیه یک تصویر بصورت استریو ، به معنای روشهای مختلف برای هر یک از چشمهای کاربر ، این فناوری می تواند نحوه تشخیص عمق را به طور کلی تقلید کرده و حس فضا را فراهم کند. این برای هر کسی که قبلاً هر نوع هدست VR را امتحان کرده است کار می کند.

با این حال ، مسئله ای که برای درصد زیادی از کاربران مسئله بزرگی است ، مسئله تهوع یا بیماری حرکت است. همین اتفاق می افتد زیرا مغز و بدن در مورد آنچه اتفاق می افتد با یکدیگر در تضاد هستند – در حالی که گوش داخلی کاربر به آنها می گوید که آنها نشسته اند ، چشم های آنها به آنها می گوید که در حال حرکت هستند. از نظر تجاری ، این می تواند برای هر کسی که چنین دستگاهی را خریداری می کند و در نتیجه از آن بیمار است ، یک فاجعه باشد.

نسل های جدید دستگاه های VR به طور فعال در تلاشند تا راهی برای حل این مشکل پیدا کنند ، اما تاکنون هیچ گلوله نقره ای یافت نشده است. احتمال این است که این راه حل مخلوطی از پیشرفت های کوچک باشد ، نه یک تغییر اساسی و اساسی در فناوری ریشه VR.

اما ، حتی امروز برای اکثر افراد ، این بیماری پس از مدتی صرف استفاده از دستگاه کاملاً فروکش می کند ، اما به طور کلی سرمایه گذاران این مسئله را به عنوان یک معامله برای VR می دانند ، که در غیر این صورت یک زمینه خطرآفرین تلقی می شود. به همین دلیل یافتن بودجه و فرصت های سرمایه گذاری همیشه یک چالش بزرگ برای توسعه دهندگان VR بوده است. اما اکنون ، به نظر می رسد فناوری blockchain ، عمدتا روش های ICOs آن ، می تواند این را به گونه ای تغییر دهد که توسعه را بسیار چشمگیرتر کند.

پرونده Decentraland

Decentraland یک پروژه VR است که با استفاده از فناوری بلاکچین ایجاد شده است. این شرکت اخیراً موفق به جمع آوری بیش از 26 میلیون دلار با استفاده از ETH در خود شده است ICO یا پیشنهاد اولیه سکه. این پروژه خود را به عنوان فرآیند ایجاد یک دنیای مجازی توصیف می کند که در آن از فناوری blockchain به عنوان رجیستری برای قطعات زمین استفاده می شود (در این مورد قطعات دیجیتال).

ICO بیش از 86،000 ETH برای شرکت به ارمغان آورد و در حدود 60 دقیقه به سختی پیش تنظیم شده خود رسید. سرعتی که این اتفاق رخ داد بسیاری از ICO مرورگر Brave را یادآوری کردند اما در کمتر از یک دقیقه به پایان رسید. در عین حال ، روند ICO همچنان نقطه اصلی شکایت در جامعه FinTech است ، حتی اگر در ماه جولای 2017 بیش از 500 میلیون دلار از طریق این مدل بودجه خاص جمع آوری شده باشد.

برای Decentraland ، این یک فرصت عالی برای تأمین بودجه و توجه به سرمایه گذاری آنها است ، که مطمئناً تقاضای آن را خواهد داشت بسیاری از مشاغل عمومی برای موفقیت. در حالی که ثروت شرکت و پروژه به هیچ وجه با این ICO تعیین نشده است ، اما نشان می دهد که تفکر خارج از چارچوب راهی برای جامعه VR است.

سایر فعالیت های VR-Blockchain

دامنه بلاکچین دو گزینه متمایز برای توسعه دهنده VR را فراهم می کند. اولین مورد به صورت برنامه FinTech ارائه می شود ، جایی که ارزهای رمزپایه می توانند به عنوان وسیله ای برای تأمین بودجه و / یا درآمدزایی عمل کنند. ماهیت ارزهای دیجیتال نشان می دهد که کاربران از قبل با فن آوری های جدید سازگار هستند ، بنابراین می توان تصور کرد که بسیاری از آنها همچنین پذیرای دستگاه های VR باشند..

مطمئناً ، هر پروژه VR ابزار یا نیازهای لازم برای فناوری بلاکچین را ندارد. با این حال ، بیشتر آنها می توانند آن را به طریقی و با موفقیت بزرگ اعمال کنند. امروز ، با تمرکز دیگر بر VR که ظاهراً عبور می کند ، هیچ شرکتی در این زمینه نمی تواند خود را با نادیده گرفتن کمک های احتمالی در تلاش خود فراهم کند تا هم واقعیت مجازی را برای عموم به ارمغان بیاورد و هم با این کار سود کسب کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner