EUR / USD الگوی مثلث صعودی را نقض می کند – بریس برای خرید!

در طی معاملات روز چهارشنبه آسیا ، EUR / USD جفت ارزی موفق شد تعصب صعودی یک شبه خود را حفظ کند و بالاتر از سطح 1.2150 همچنان پیشنهاد کند ، علت اصلی این امر تمایل به بازار در معرض خطر است. این امر با پیشرفت مجدد به سمت لایحه گسترده دولت ایالات متحده و اقدامات كمك كننده COVID-19 ، كه موجب تضعیف دلار امن آمریکا شده و به سودهای این جفت ارز كمك می كند ، پشتیبانی شد. علاوه بر این ، با امید به جبهه واکسن کرونا ویروس (COVID-19) ، لحن خوشبین بازار بیشتر تقویت شد ، که این مسئله باعث تضعیف بیشتر ارزش دلار و تقویت جفت ارز شد..

برعکس ، افزایش نگرانی ها در مورد افزایش تعداد مرگ و میرهای ناشی از COVID-19 و احتمال وقوع قفل سخت اقتصادی که از نظر اقتصادی دردناک است ، حرکت صعودی این جفت ارز را زیر سال می برد ، که این امر به یک عامل کلیدی در نگه داشتن هرگونه سود اضافی در جفت ارز تبدیل شده است. در زمان نوشتن مقاله ، جفت ارز EUR / USD در 1.2163 معامله شد و در محدوده 1.2146 تا 1.2167 در حال تحکیم بود. در حال حرکت ، معامله گران محتاط به نظر می رسند که هر موقعیت قدرتمندی را جلوتر از اخبار محرک آمریکا و PMI منطقه یورو قرار دهند.

با توجه به جنبه مثبت داستان ، خوش بینی دوباره نسبت به واکسن ها برای ویروس کرونا بسیار عفونی موجب افزایش خطر بازار می شود. امیدهای واکسن پس از صدور مجوز از سوی اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در 11 دسامبر برای استفاده اضطراری از BNT162b2 ، واکسن COVID-19 که توسط Pfizer (NYSE: PFE) و BioNTech SE (F: 22UAy) تولید شده است ، در 11 دسامبر ایجاد شد. ) اکنون ، Moderna نیز قرار است برای تأیید واکسن خود به سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مراجعه کند.

در همین زمان ، FDA اخیراً اولین آزمایش خانگی برای ویروس کشنده را تأیید کرده است. در مجموع ، تحولات مثبت در مورد واکسن COVID-19 باعث می شود روحیه بازار در معرض خطر قرار گرفته و دلار امن آمریکا را تضعیف کند..

در آن سوی حوضچه ، دلیل دستیابی به سود در بازارهای سهام نیز می تواند به پیشرفت جدید به سمت لایحه گسترده دولت ایالات متحده و اقدامات تسکین COVID-19 بازگردد. طبق آخرین گزارش ، رهبران کنگره قول دادند که در ساعات معاملات آسیا ، بن بست ویروس کرونا را از بین ببرند ، که بلافاصله بازار سرمایه امن را تضعیف می کند. پس از اظهارات مثبت رهبر اکثریت سنای ایالات متحده میچ مک کانل و رهبر اقلیت مک کارتی ، نانسی پلوسی ، رئیس مجلس ، تمایل خود را برای پایان دادن به گفتگوهای بسته کمک ویروس کرونا (COVID-19) فردا نشان داد.

در نتیجه ، دلار آمریكا با توقف تعصب نزولی روز گذشته خود ، با ارائه پیشنهادات بیشتر در روز ، نتوانست متوقف شود ، زیرا تقاضا برای دارایی های امن در میان پیشرفت در توافق در مورد لایحه محركهای مالی ایالات متحده ، كاهش یافت. علاوه بر این ، ضرر و زیان در دلار آمریکا همچنین می تواند با تردیدهای طولانی درباره بهبود اقتصادی از COVID-19 در ایالات متحده همراه باشد. با این حال ، ضرر در بازار بورس اوراق بهادار به جفت ارز کمک کرد تا پیشنهاد خود را حفظ کند. در همین حال ، شاخص دلار آمریكا كه یورو را در برابر یك سطوح ارز اندازه گیری می كند ، پس از سقوط به 90.419 در روز دوشنبه ، آخرین نرخ 90.477 بود..

برعکس ، نگرانی در مورد افزایش تعداد مرگ ناشی از COVID-19 و احتمال وقوع قفل اقتصادی سخت فاجعه بار ، عملکرد خوب بازار را به چالش می کشد ، که به یک عامل اصلی تبدیل شده است و باعث می شود هرگونه سود اضافی در جفت ارز حفظ شود. لازم به یادآوری است که شیوع ویروس منجر به ایجاد مجدد قفل محلی در انگلستان و ایالات متحده شده است ، همانطور که پس از تصمیم نیویورک برای ورود به دومین قفل کامل ، به دلیل افزایش موارد COVID-19 ، شاهد این امر بود. بعلاوه ، آلمان محدودیتهای محدود شده در فعالیتها را در سرتاسر کشور به شدت گسترش داده است.

با نگاه به جلو ، معامله گران بازار نگاه خود را به جلسه نهایی فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) در سال 2020 خواهند داشت. در همین حال ، تورم انگلیس و PMI ، و همچنین PMI اروپا ، فراموش نکنید که فروش خرده فروشی ایالات متحده ، کلید تماشا خواهد بود . در مجموع ، به روزرسانی های مربوط به Brexit ، ویروس کرونا و بسته محرک های ایالات متحده اهمیت خود را از دست نخواهند داد.

پشتیبانی و مقاومت روزانه

S1 1.2012

S2 1.207

S3 1.2091

نقطه محوری 1.2127

R1 1.2149

R2 1.2185

R3 1.2242

در جبهه فنی ، EUR / USD در حالی که مقاومت فوری در حدود سطح 1.2176 را نقض کرده بود ، به زیر و پایین تر از سطح 1.2176 معامله شد ، و اکنون بالاتر رفته و به سمت سطح هدف بعدی 1.2250 حرکت می کند. ممکن است بیش از 1.2175 فرصت خرید عالی داشته باشیم و ممکن است مارک 1.2250 را هدف قرار دهد. بنابراین ، اکنون معاملات خرید را برای هدف گذاری سطح 1.2250 آغاز کرده ایم. موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner