چشم انداز هفتگی ، 18 تا 22 ژانویه 2021: برترین رویدادهای اقتصادی برای تماشای این هفته

دلار آمریكا در این هفته در مسیر صعودی به پایان خواهد رسید ، زیرا سرمایه گذاران در پی تمایل به بازار خطرپذیر ، شروع به ترجیح دادن دارایی های امن می كنند. با این حال ، به نظر می رسد دستاوردهای دلار آمریکا تحت تأثیر نظرات منفی رئیس صندوق فدرال رزرو جروم پاول قرار گیرد که نشان می دهد به این زودی نرخ بهره افزایش نخواهد یافت. در همین حال ، انتشار جزئیات بسته محرک 1.9 تریلیون دلاری رئیس جمهور منتخب جو بایدن نتوانست حمایت معناداری از این بورس مالی کند. با این حال ، شاخص دلار آمریکا پس از رسیدن به پایین ترین سطح از مارس 2018 هفته گذشته ، بهبود یافت ، زیرا احتمال انگیزه بیشتر بر اوراق قرضه دولت ایالات متحده سنگین شد ، که برای اولین بار از مارس عملکرد خزانه داری 10 ساله را به بالای 1٪ رساند.

با نگاهی به آینده هفته آینده ، مجموعه ادعاهای تولید ناخالص داخلی و بیکاری ، همراه با بیانیه های سیاست های پولی و سخنرانی رئیس جمهور منتخب بایدن ، می تواند عناوین زیادی را برای حفظ بازارها در پی داشته باشد. عناوین تنش های ژئوپلیتیکی و ویروس کرونا (COVID-19) نیز از طریق اقیانوس از نزدیک دنبال می شود ، زیرا آنها می توانند نقشی اساسی در تعیین سطح خطر در بازار داشته باشند.

 

رویدادهای اقتصادی برتر برای تماشای این هفته

 

1: – تولید ناخالص داخلی (سالانه) – دوشنبه – 2:00 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط اداره ملی آمار چین منتشر می شود. این ارزش ناخالص کالاها و خدمات چین را بررسی می کند. این شاخص نشان دهنده سرعت رشد یا انقباض اقتصاد چین است. این رویداد اقتصادی تأثیر عمده ای در بازار فارکس دارد ، زیرا اقتصاد چین تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد جهانی دارد. ارقام بالا برای CNY صعودی به حساب می آیند. برعکس ، ارقام کم برای CNY منفی تلقی می شوند.

نسخه قبلی

واقعی: 4.9٪

DEV: -0.61

CONS: 5.2٪

تاریخ: 19/10/2020 02:00

2: – شاخص قیمت مصرف کننده (ماه) – سه شنبه – 7:00 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط Statistisches Bundesamt Deutschland منتشر می شود ، که میانگین تغییر قیمت برای همه کالاها و خدمات خریداری شده توسط خانوارها را برای اهداف مصرف بررسی می کند. CPI به عنوان شاخص اصلی برای اندازه گیری تورم و تغییرات روند خرید در نظر گرفته می شود. ارقام بالا برای یورو مثبت یا صعودی محسوب می شوند ، در حالی که ارقام پایین برای یورو منفی (یا نزولی) هستند.

نسخه قبلی

واقعی: 0.5٪

DEV: -1.58

CONS: 0.6

تاریخ: 01/06/2021 13:00

3: – گزارش سیاست پولی بانک کانادا – چهارشنبه – 15:00 به وقت گرینویچ

بانک کانادا مطالعه ای درباره تغییرات اقتصادی در اقتصاد کانادا منتشر می کند. این گزارش نشانه هایی از یک سیاست مالی جدید را نشان می دهد. هرگونه تغییر در این گزارش بر CAD تأثیر می گذارد. اگر بانک کانادا چشم انداز شاهکاری را نشان دهد ، برای ارز CAD صعودی محسوب می شود. برعکس ، یک موضع منفی برای دلار کانادا منفی تلقی می شود.

ب) بیانیه نرخ BoC:

این بیانیه اصلی ترین رسانه ای است که بانک کانادا (BoC) برای تعامل با سرمایه گذاران با توجه به تصمیمات سیاست های پولی ، به ویژه آنهایی که در مورد نرخ بهره استفاده می کنند ، استفاده می شود. این بیانیه حاوی نتایج تصمیمات آنها درباره نرخ بهره و تفسیرهایی درباره شرایط اقتصادی م thatثر در تصمیم گیری آنها است.

4: – کنفرانس مطبوعاتی BoC – چهارشنبه – آزمایشی

معمولاً پس از انتشار گزارش سیاست پولی BOC ، فرماندار BOC و معاون ارشد فرماندار این كنفرانس مطبوعاتی را برگزار می كنند. کنفرانس مطبوعاتی دو بخش دارد. ابتدا بیانیه تهیه شده ارائه می شود ، سپس کنفرانس برای سوالات مطبوعات آزاد است. س Theالات معمولاً منجر به پاسخ های بدون نسخه می شوند که نوسانات سنگینی در بازار ایجاد می کنند. همچنین لازم به ذکر است که این کنفرانس مطبوعاتی بصورت پخش صوتی در وب سایت BOC در دسترس است.

5: – تغییر اشتغال – پنجشنبه – 0:30 به وقت گرینویچ

اداره آمار استرالیا به طور معمول این داده ها را منتشر می کند که تغییر در تعداد افراد شاغل در استرالیا را اندازه گیری می کند. به این ترتیب ، افزایش شاخص پیامدهای مثبتی در هزینه های مصرف کننده دارد که رشد اقتصادی را تحریک می کند. بنابراین ، ارقام بالا برای AUD مثبت یا صعودی محسوب می شوند. برعکس ، رقم کم برای Aussie منفی است.

نسخه قبلی

واقعی: 90 K

DEV: 0.57

CONS: 50 K

تاریخ: 12/17/2020 00:30

ب) نرخ بیکاری – این داده ها به طور معمول توسط اداره آمار استرالیا منتشر می شود. این تعداد کارگران بیکار را تقسیم بر کل نیروی کار غیرنظامی می کند. افزایش نرخ ها نشان دهنده عدم گسترش بازار کار استرالیا است که به نوبه خود موجب تضعیف اقتصاد استرالیا می شود. بنابراین ، کم خواندن برای AUD مثبت یا صعودی است. برعکس ، رقم بالایی برای دلار استرالیا منفی (یا نزولی) تلقی می شود.

نسخه قبلی

واقعی: 6.8٪

DEV: -0.65

CONS: 7٪

تاریخ: 12/17/2020 00:30

6: – بیانیه سیاست پولی BoJ – پنجشنبه – آزمایشی

این بیانیه رسمی سیاست های پولی توسط هیئت سیاست گذاری بانک ژاپن منتشر شده است. این ابزار اصلی است که توسط BOJ برای برقراری ارتباط با سرمایه گذاران در مورد سیاست های پولی استفاده می شود. پس از ابلاغ نتایج رای کمیته در مورد نرخ بهره و سایر اقدامات سیاستی ، این بیانیه سرنخ هایی را درباره تغییرات سیاست های پولی در آینده ارائه می دهد. شرایط اقتصادی نیز بر تصمیمات آنها تأثیر می گذارد. بنابراین ، فریبکاری بیشتر از حد انتظار برای JPY صعودی یا مثبت ارزیابی می شود.

7: – بیانیه سیاست پولی بانک مرکزی اروپا و کنفرانس مطبوعاتی – پنجشنبه – 13:30 به وقت گرینویچ

پس از تصمیم سیاست اقتصادی بانک مرکزی اروپا ، رئیس بانک مرکزی اروپا یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد سیاست های پولی ارائه می دهد. اظهارات وی معمولاً بر نوسانات یورو تأثیر می گذارد و تعصب مثبت یا منفی کوتاه مدت را تعیین می کند. چشم انداز شاهی برای یورو مثبت یا صعودی محسوب می شود و دیدگاه بدخواهانه برای یورو منفی یا نزولی است.

8: – PMI ساخت فلش آلمان – جمعه – 8:30 به وقت گرینویچ

این داده ها به طور معمول توسط اقتصاد مارکیت منتشر می شود. این شرایط تجاری بخش تولیدی اروپا را بررسی می کند. PMI تولید به عنوان شاخص اصلی شرایط تجاری و شرایط اقتصادی کلی آلمان دیده می شود ، زیرا بخش تولید بخش عمده ای از کل تولید ناخالص داخلی را تحت سلطه خود دارد. قرائت بالا ، بالای 50 ، برای یورو صعودی محسوب می شود ، در حالی که پایین بودن ، زیر 50 ، برای یورو نزولی است.

نسخه قبلی

واقعی: 58.3

DEV: -0.26

CONS: 58.6

تاریخ: 01/04/2021 08:55

ii) PMI خدمات فلش فرانسه:

این داده ها به طور معمول توسط Markit Economics ، بر اساس تعداد زیادی از مدیران بازرگانی در شرکت های تولیدی و خدماتی بخش خصوصی ، منتشر می شود. داده ها به طور معمول در 3 روز کاری هر ماه منتشر می شوند. هر نتیجه با توجه به اندازه شرکت و سهم آن در کل تولید یا خدمات تولید ، که توسط زیرمجموعه ای که آن شرکت به آن تعلق دارد ، سنجیده می شود. نتایج با س questionsالات مطرح شده ارائه می شود ، درصدی از پاسخ دهندگان که از ماه قبل بهبود ، وخامت یا عدم تغییر را گزارش کرده اند ، نشان می دهد. یک رقم بالاتر از 50.0 نشان دهنده توسعه صنعت است ، در حالی که یک شکل زیر 50.0 انقباض صنعت را نشان می دهد. 

 

نسخه قبلی

واقعی: 49.1

DEV: -0.43

CONS: 49.8

تاریخ: 01/06/2021 09:00

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner