استراتژی های معاملات Forex Swing

تجارت نوسان چیست?

وقتی نوبت به استراتژی های معاملات نوسان فارکس می رسد ، مطمئناً بسیاری از استراتژی های معاملاتی وجود دارد که می تواند به موفقیت منجر شود. با این حال ، معاملات نوسان یک مزیت بزرگ دارد: شما نیازی به نظارت بر نمودارهای روز به روز ندارید.

من را اشتباه نگیرید ، هر معامله گر موفق به نوعی به نمودارها اعتیاد دارد و به هر حال آنها را کنترل می کند ، حتی در وقت آزاد. با این حال ، معاملات نوسان فقط به چند معامله در ماه احتیاج دارد ، به همین دلیل معاملات نوسان فارکس همچنان یکی از آسان ترین روش ها (یا بگوییم بدون استرس) برای ثبت سود قابل توجه است. معاملات نوسان ، در اصل ، فعالیت بین معاملات روزانه و سرمایه گذاری را توصیف می کند. به عنوان یک معامله گر روزانه ، چندین موقعیت در روز را باز و بسته می کنید و بیش از 24 ساعت آنها را نگه نمی دارید. این می تواند اعصاب خردکن باشد و چرخه های خواب شما را به طور جدی تحت تأثیر قرار دهد. در مقابل ، یک سرمایه گذار به نوسانات قیمت خیلی اهمیت نمی دهد و قصد دارد سرمایه گذاری را برای چندین ماه ، چند سال یا حتی دهه ها حفظ کند.

یک معامله گر نوسانات فارکس معمولاً برای بیش از یک جلسه معاملاتی یک موقعیت بلند یا کوتاه دارد ، اما به طور معمول بیش از چند هفته یا دو ماه نیست. استراتژی های مربوط به معاملات نوسان فارکس نیز با استراتژی هایی که با موفقیت در معاملات روزانه اعمال می شوند تفاوت قابل توجهی دارند. بنابراین ، من یک استراتژی خاص را به شما معرفی می کنم که ثابت شده است که هنگام موفقیت در تجارت فارکس با تجارت نوسان بسیار قابل اعتماد است.

آیا می توانم در معاملات نوسان موفق باشم?

تا زمانی که صبر و اعتماد به نفس داشته باشید ، استقامتی ایجاد می کنید که در نهایت به موفقیت منجر می شود. با این حال ، موفقیت نهایی نیست. موفقیت محصول جانبی خودسازی دائمی ، جستجوی دانش و بکارگیری روشهای اثبات شده ضمن از بین بردن ترس و خودبه خودی است..

در حقیقت ، موفقیت یک معامله گر تا حد زیادی به نگرش او بستگی دارد. اگر او الگوی بسیار قابل اعتمادی را پیدا کند که بگوییم نه از ده برابر سودآور است و بر اساس انتظارات خود موقعیت هایی را باز می کند ، به احتمال زیاد پس از دو بار شکست متوالی ، استراتژی خود را تغییر خواهد داد. از نظر مساله ، تغییر مداوم استراتژی ها مستعد شکست است. یک معامله گر مجبور است به یک مسیر خاص بچسبد ، یک بار که شواهدی در مورد عملکرد آن پیدا کرد.

بهترین استراتژی معاملات نوسان چیست?

در حالی که “بهترین استراتژی” به احتمال زیاد به طور عمومی اعلام نشده است ، من هنوز هم می توانم یک استراتژی بسیار قابل اعتماد را به شما معرفی کنم که ثابت کرده است راهی بسیار سودآور برای موفقیت در انجام معاملات نوسان است. بنابراین بدون هیچ زحمتی بیشتر ، بیایید در آن غوطه ور شویم.

استراتژی کراس اوور EMA

استراتژی کراس اوور EMA شامل 50-EMA و 200-EMA است. برای اینکه خیلی ساده باشد ، می توانیم به مثال زیر نگاه کنیم.

یورو / دلار کارت روزانه

استراتژی های معاملات نوسان فارکس

آنچه در نمودار مشاهده می کنید EUR در برابر USD در نمودار روزانه است ، یک جفت معاملاتی معمول برای معامله گران فارکس. خط سیاه 200-EMA و خط نارنجی 50-EMA است. این استراتژی بسیار ساده است و بیان می کند: هرگاه 50-EMA به گونه ای از 200-EMA عبور کند که 50-EMA در حال پیشی گرفتن و فراتر از 200-EMA باشد ، ما در مورد یک کراس اوور طلایی صحبت می کنیم ، که بسیار صعودی محسوب می شود.

برعکس ، هرگاه 200-EMA از 50-EMA عبور کند به گونه ای که 200-EMA در حال پیشی گرفتن و فراتر از 50-EMA باشد ، ما از یک صلیب مرگ صحبت می کنیم ، که بسیار نزولی محسوب می شود.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید ، دو EMA چندین بار طی یک دوره نزدیک به پنج سال عبور کرده اند. در واقع ، دو EMA در آن بازه زمانی هفت بار عبور کردند.

این چگونه به من در معاملات نوسان کمک می کند?

با فرض اینکه همیشه یک کراس اوور سرسخت صعودی اتفاق افتاده است و شما قبل از ظهور ضربدر مرگ نمی فروشید ، هرگز نمی توانید بالاترین قسمت را بفروشید یا پایین را بخرید. اما بیایید صادق باشیم ، چه کسی قادر به انجام چنین کاری است؟ آنچه باید روی آن متمرکز شویم سود سازگار با ریسک بسیار خوب مدیریت شده است. گرچه در استفاده از این استراتژی خاص بدون شک برخی از دستاوردها را از دست خواهید داد ، اما باز هم بسیار سودآور خواهید بود. برای دیدن چگونگی ، می توانیم به مثال زیر توجه کنیم.

یورو / دلار کارت روزانه

یورو نمودار معاملات دلار آمریکا در بازار فارکس

آنچه در اینجا می بینید همان نمودار قبلی است ، اما با درصد سود بین خرید و سیگنال فروش اضافه شده است. در حقیقت ، اگر این استراتژی خاص را اعمال می کردید ، 33 درصد سود (به ترتیب 38.5 درصد) سود می کردید. پس از اولین و سرمایه گذاری اولیه خود ، با ظهور اولین سیگنال فروش ، 20.51 درصد سود می گرفتید.

بعد از آن ، شما تقریباً با همان قیمت خرید و فروش می کردید ، یعنی در بدترین حالت هزینه ها را از دست می دادید. سپس ، پس از نشان دادن سیگنال خرید بعدی ، با نشان دادن سیگنال فروش بعدی ، شما 3.20 درصد سود کسب می کردید. با فرض اینکه نه تنها مبلغ مشابهی را می فروشید ، بلکه کم می کنید ، در زمان نمایش سیگنال خرید بعدی در نمودار ، 8.77 درصد سود کسب می کردید. از آن زمان ، شما تا به امروز 5.45 درصد سود خواهید داشت ، اما با فرض اینکه فقط هنگام رسیدن صلیب به فروش می پردازید ، این سود هنوز ثبت نشده است..

یورو / دلار کارت روزانه

EUR / USD DAILY CHART معاملات نوسان

با توجه به اینکه جفت ارزی فقط از 35٪ به پایین در بالای این بازه زمانی رسیده است ، ثابت شده است که این استراتژی بسیار خوب کار می کند.

حکم

استراتژی های معاملات فارکس بسیار بیشتری وجود دارد ، به ویژه هنگامی که نوبت به معاملات نوسان می رسد. با این حال ، استراتژی متقاطع EMA بسیار مفید است و می تواند در بازه های زمانی بالاتر اعمال شود ، و در نتیجه تعداد دفعات فعالیت های تجاری کمتر است. این امر باعث برتری آن نسبت به سایرین می شود ، زیرا استفاده از آن نه تنها بسیار قابل اعتماد و سودآور است بلکه بسیار آسان است. چند معامله در ماه کافی است. اگر می خواهید فرکانس معاملات را افزایش دهید ، می توانید همان استراتژی را در نمودار H4 اعمال کنید و تعداد دفعات موفقیت در رفتار گذشته بازار را بشمارید.

استراتژی تجارت نوسان کراس اوور EMA یک استراتژی پیشرفته فارکس است ، بنابراین ابتدا باید اصول اولیه ، مانند پشتیبانی و مقاومت را بیاموزید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner