پیش بینی CHF Q4 2020: USD / CHF برای ادامه ادغام

فرانک سوئیس (CHF) علی رغم مداخلات گاه به گاه بانک ملی سوئیس (SNB) ، از بیشتر گرایش های فارکس نوسان کمتری دارد. اما ، به دنبال حوادث جهانی ، نوسانات [[USD / CHF]] امسال افزایش یافته است. در ماه فوریه ، شاهد کاهش 8 سنت ، و سپس تغییر قیمت در ماه مارس بودیم ، اما این حرکت عمدتا در نتیجه دلار آمریکا بود که به عنوان یک ارز ذخیره جهانی افزایش یافت ، زیرا بازارها در اثر ویروس کرونا دچار وحشت شدند شیوع. از آن زمان نوسانات کاهش یافته است ، اما تعصب برای این جفت ارز در این مدت نزولی بوده است ، همچنین شاخص USD (DXY) نیز کاهش یافته است ، این بدان معناست که حرکت نزولی از اواخر مارس دوباره از دلار انجام شده است. اگرچه ، [[USD / JPY]] برای چندین ماه تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است ، و این نشان می دهد که CHF حداقل با باز شدن جهان و بهبود احساس خطر ، مانند JPY که پس از دلار دلار آمریکا بود ، کاهش نیافته است. از طرف دیگر ، CHF دقیقاً مانند طلا که در ماه اوت بیش از 2000 دلار شکست ، موج نمی زند. SNB اقدامات مختلفی را برای مقابله با اقتصاد پیمانکاری انجام داده است ، به دلیل قفل شدن COVID-19 و تقویت فرانک سوئیس در برابر دلار آمریکا. همانطور که شاخص های فنی در بخش تجزیه و تحلیل فنی زیر نشان می دهد ، اکنون ممکن است وضعیت برای این جفت تغییر کند.

 

جاری USD / CHF قیمت: $

تغییرات اخیر در USD / CHF قیمت

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
30 روز -0.004 دلار -0.4٪
6 ماه 0.043 دلار 4.7٪
1 سال 0.067 دلار -7.3٪
5 سال 0.053 دلار 5.8٪
از سال 2000 -0.823 دلار -46.6٪

 

USD / CHF

همانطور که در بالا ذکر شد ، USD / CHF از اواخر ماه مارس روند نزولی داشته است ، زیرا دلار آمریکا از یک طرف کاهش یافته است ، در حالی که CHF در بدترین حالت ثابت بود یا کمی صعودی بود ، به عنوان پناهگاه امن در این اوقات عدم اطمینان ، به عنوان در زیر از شاخص CHF (SXY) خواهیم دید. اما ، وضعیت در حال تغییر است ، در حالی که اقتصاد ایالات متحده به خوبی بهبود می یابد ، در حالی که اقتصادهای اروپایی در حال کند شدن هستند ، که بر اقتصاد سوئیس تأثیر منفی خواهد گذاشت ، که به نوبه خود به این معنی است که ممکن است روند نزولی دلار به پایان برسد و نزدیک است روند کوتاه مدت در [[USD / CHF]] احتمالاً تغییر خواهد کرد. تحلیل تکنیکال همچنین به زودی معکوس سرسخت را نشان می دهد. اگرچه ، این جفت از سال 2010 در محدوده 15 سانتیمتر معامله شده است ، که احتمالاً تا این دهه ادامه خواهد داشت ، زیرا این جفت از سطح پایین تر محدوده که بین 0.87 تا 1.03 امتداد دارد ، تغییر می کند. اما ، اکنون جهان به سرعت در حال تغییر است و هیچ کس نمی داند که چگونه این وضعیت به پایان می رسد و چگونه جهان دوباره مرتب می شود ، اما اگر آینده همچنان نامشخص باشد ، دلار و CHF تقاضا باقی می مانند ، که همچنین به جنبه های بعدی اشاره دارد اقدام قیمت در نمودارهای بزرگتر با بازه زمانی.        

پیش بینی USD / CHF Q4 2020: 0.95-0.96 USD / CHF پیش بینی 1 سال: 0.63-0.65 پیش بینی USD / CHF 3 سال: 0.55-0.60
رانندگان قیمت: COVID-19 ، احساس خطر جهانی ، انتخابات ایالات متحده  رانندگان قیمت: انتخابات پس از ایالات متحده ، احساسات خطر ، بهبود اقتصاد جهانی,  رانندگان قیمت: اقتصاد / سیاست منطقه یورو ، همبستگی USD ، اقتصاد جهانی

پیش بینی قیمت USD / CHF برای پنج سال آینده

اقتصاد سوئیس ارتباط بسیار نزدیک با اقتصاد منطقه یورو دارد ، زیرا سوئیس یک کشور کوچک است که توسط اتحادیه بزرگی احاطه شده است و بیشتر تجارت با دنیای خارج با یا از طریق اتحادیه اروپا انجام می شود. بنابراین ، SNB مایل است CHF را به یورو ثابت نگه دارد ، زیرا این امر سردردهای بسیاری را برای مشاغل از بین می برد ، به دلیل نوسانات قیمت در هر دو ارز. آنها سعی کردند CHF را با نرخ 1.20 به یورو متصل کنند. اما ، میخ در ژانویه 2005 حذف شد و USD / CHF در طی چند ساعت حدود 20 سنت از دست داد ، و بسیاری از دلالان ورشکست شدند. با این حال ، قیمت در محدوده برگشت ، اگر چه تعدادی از عوامل وجود دارد که ممکن است به شدت روی این جفت تأثیر بگذارد. ما آنها را در این پیش بینی USD / CHF در نظر خواهیم گرفت.     

آیا COVID-19 پناهگاه امن را برای CHF بیشتر تحت فشار قرار می دهد?

پناهگاه های امن از بیماری همه گیر ویروس کرونا بهره مند شده اند ، که بیش از هر چیز باعث ایجاد احساسات در بین مصرف کنندگان می شود. اقتصاد جهانی ضربه بزرگی را متحمل شد و ما شاهد رکود شدید در ماههای قفل در ماه مارس و آوریل بودیم ، که باعث کاهش احساسات ریسک و افزایش تقاضا برای پناهگاه های امن شد. در نتیجه ، CHF از ماه مارس ، بعد از سوار شدن بر روی غلتک در هفته های گذشته ، در حال صعود بالاتر است. اقتصاد جهانی پس از بازگشایی مجدداً شروع به بازگشت کرد ، اما در اکثر کشورهای جهان این روند خنک شده است ، که باعث می شود احساسات مصرف کننده نسبتاً پایین باشد و اعتماد سرمایه گذار همچنان در مناطق منفی باشد. ما هنوز نمی دانیم که COVID-19 چه زمانی در گذشته خواهد بود ، زیرا مرگ و میرها و عفونت ها در حال کاهش است ، اما هنوز هم ادامه دارد و محدودیت ها نیز در مکان های خاص ادامه دارد ، تهدید به محدودیت بیشتر یا احتمالاً قفل شدن ، مانند ویکتوریا ، استرالیا ، که احساسات خطر را کاهش می دهد و خواهد داشت ، در حالی که تقاضا برای پناهگاه های امن ادامه دارد. اما ، کل اوضاع با ویروس کرونا در حال نابودی است و در برخی موارد پایان می یابد. محدودیت ها در صورت وجود آسان تر می شوند ، زیرا مردم از آنها دیگر خسته شده اند ، این به این معنی است که احساسات ناشی از COVID-19 شروع به بهبود می کند و تقاضا از پناهگاه های امن کاهش می یابد. در چند هفته گذشته ما شاهد یک چرخش نزولی در طلا بودیم ، زیرا زیر 2000 دلار عقب نشینی کرد ، در حالی که هفته گذشته با تشکیل یک شمعدان کاملا صعودی برای USD / JPY ، که همچنین به یک چرخش صعودی برای این جفت اشاره دارد. بنابراین ، من تصور می کنم که جدا از سکسکه کوچک ، احساسات ناشی از ویروس کرونا از اینجا به بعد بهبود می یابد ، که برای CHF منفی و برای USD / CHF مثبت خواهد بود.     

رابطه با یورو

روابط بین اتحادیه اروپا و سوئیس بسیار نزدیک است ، زیرا سوئیس کشوری کوچک است که از واحد پول خود استفاده می کند و از هر طرف توسط کشورهای منطقه یورو که از یورو استفاده می کنند احاطه شده است. این بدان معناست که اتحادیه اروپا مهمترین شریک تجاری سوئیس است ، در حالی که سوئیس نیز علیرغم اندازه خود ، یک شریک تجاری عمده برای اتحادیه اروپا است. سوئیس 7٪ صادرات کالاهای اتحادیه اروپا و 6٪ واردات اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد. با در نظر گرفتن خدمات و کالاها ، سوئیس در سال 2019 با 75 میلیارد دلار مازاد تجاری از اتحادیه اروپا روبرو خواهد شد ، که به معنای بالاتر از 80 میلیارد CHF است. اگر CHF بیش از حد قدردانی کند ، صادرات سوئیس برای اتحادیه اروپا و سایر کشورهای جهان بسیار گران و جذابیت کمتری خواهد داشت. بنابراین ، بانک ملی سوئیس مراقب EUR / CHF است و گهگاه مداخله می کند. آنها در اواسط ماه مارس مداخله شدیدی کردند و این جفت را درست بالاتر از 1.05 خریداری کردند ، که نشان می دهد این آستانه برای آنها است و همچنین در صورت لزوم تهدید به مداخله بیشتر می شوند. بنابراین ، منطقه بالای آن سطح با SNB در پشت ما ، مکانی عالی برای خرید به نظر می رسد. با این حال ، شما هرگز نباید 100٪ به بانک های مرکزی اعتماد کنید. عدم نگه داشتن میخ در 1.20 در این جفت در سال 2015 باعث سقوط EUR / CHF شد و بسیاری از حساب ها از جمله بسیاری از کارگزاران سوزانده شدند. اما علاوه بر سود و صادرات ، بانک ملی سوئیس نیز از ایجاد اختلال در زندگی عادی نگران است ، زیرا بسیاری از افراد روزانه به سوئیس می روند و از آن خارج می شوند و نرخ ارز بسیار ناپایدار با یورو هم به تجارت و هم به زندگی عادی آسیب می رساند. بنابراین ، با وجود افزایش CHF به عنوان یک مکان امن ، SNB در کنار فروشندگان است. با بهبود احساسات ، USD / CHF نیز افزایش می یابد و SNB از این امر بسیار راضی خواهد بود.  

همبستگی SXY – USD / CHF

با نگاهی به نمودارهای ماهانه شاخص CHF SXY و شاخص USD DXY و مقایسه آنها با USD / CHF ، می بینیم که شاخص SXY از DXY با هم ارتباط بیشتری دارد ، گرچه وارونه است ، زیرا CHF ارز دوم در این جفت. شاخص SXY از سال 2007 شروع می شود ، اما مقایسه آن با DXY ، تقریباً یکسان به نظر می رسد ، اگرچه وارونه است. SXY در طی 2000s روند صعودی داشت و در سال 2011 ، در میان مشکلات منطقه یورو و Grexit ، روند صعودی بیشتری داشت. USD / CHF در آن دوره نزولی بود و در سال 2011 پایین آمد ، زیرا CHF به عنوان یک مکان امن افزایش یافت.   

 

 بیایید ببینیم آیا SXY حرکت صعودی امسال رو به افزایش است

 

 عقب نشینی در DXY اکنون کامل به نظر می رسد

در اواخر همان سال ، شاهد تغییر قیمت SXY بودیم ، در حالی که USD / CHF صعودی بود. از آن زمان ، اقدام قیمت ها در هر دو نمودار عمدتاً پهلو بوده است ، SXY با کمی تعصب نزولی و USD / CHF با یک تعصب صعودی کمی. با این حال ، این تعصب امسال دیگر بازی نمی کند و قیمت در هر دو نمودار معکوس است. در ایالات متحده ، بهبود اقتصادی هنوز به شدت ادامه دارد و سرعت توسعه در اکثر بخش ها افزایش می یابد ، برخلاف اروپا و بیشتر جهان ، که بازگشت اقتصادی کند شده است. این در هفته های اخیر برای دلار مثبت بوده و DXY را از 100 SMA (سبز) در 92 تغییر داده و آن را به 93 واحد افزایش داده است. USD / CHF نیز شروع به معکوس شدن بیشتر می کند ، این بدان معنی است که همبستگی USD با USD / CHF در حال افزایش است. اما ، SXY به طور کلی با USD / CHF ارتباط نزدیکتر دارد ، بنابراین ما باید هنگام معامله USD / CHF با این شاخص مشورت کنیم. 

تجزیه و تحلیل فنی – آیا افزایش فشار اخیر در 50 SMA برای USD / CHF به پایان می رسد?

در اواخر دهه 90 ، USD / CHF با افزایش 50 SMA (زرد) در حین بازگشت ، پشتیبانی می کرد. اما در طول دهه 2000 ، USD / CHF بسیار نزولی بود و تا سال 2011 از 1.83 به 0.71 کاهش یافت. دلار در آن دهه نزولی بود ، در حالی که CHF صعودی بود ، که فشار این جفت را حفظ می کرد. میانگین های متحرک به مقاومت تبدیل شدند ، با MA های کوچکتر ، مانند 20 SMA (خاکستری) که هنگامی که سرعت در طی 2003-2005 قوی بود ، قیمت را پایین می آوردند و با کاهش روند ، 50 و 100 SMA به مقاومت تبدیل شدند..

 

 بیایید ببینیم آیا این جفت در این محدوده معاملات را از سر می گیرد یا پایین می آید

این امر تا اواسط دهه قبل ادامه داشت ، در نهایت خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک رساندند. طی پنج سال گذشته ، همان MA ها بار دیگر به پشتیبانی تبدیل شدند و فرصت های خوبی را برای خریداران فراهم کردند که قیمت دوباره به MA رسید. اما خریداران از سال 2015 نتوانستند در این جفت ارز اوج بگیرند و امسال غواصی مجدداً به زیر MA رسید. اگرچه ، با توجه به اقدام قیمت های چند هفته گذشته و همچنین از منظر اساسی ، انتظار می رود در ماه های آینده یک روند معکوس بالاتر رقم بخورد ، زیرا اقتصاد ایالات متحده سرعت بهبود را قوی نگه می دارد ، در حالی که اروپا و در نتیجه سوئیس در حال پیشرفت هستند مرحله دیگری از ضعف اقتصادی DXY نیز پس از پایین آمدن پایین تر ، شروع به برگشتن از 100 SMA می کند ، اما این روند اکنون کامل به نظر می رسد ، بنابراین تعصب کوتاه مدت باید برای این جفت ارز صعودی باشد.      

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner