راهنمای مبتدیان برای بیت کوین

آیا در مورد بیت کوین تعجب کرده اید؟ آیا کنجکاو هستید که بیشتر در مورد بیت کوین بدانید؟ این راهنمای مبتدیان بیت کوین اولین قدم شما برای تسلط بر بیت کوین است.

راهنمای مبتدیان بیت کوین:

بیت کوین چیست?

بیت کوین یک سیستم پرداخت آنلاین نظیر به نظیر است که برای انجام معامله هیچ مرجع مرکزی یا واسطه ای را درگیر نمی کند. برای تأیید این معاملات از طریق گره های شبکه ، از رمزنگاری استفاده می شود و سپس آنها را در یک دفتر توزیع عمومی به نام بلاکچین ضبط می کند. طراحی بیت کوین به عنوان یک شبکه منبع باز ، عمومی است که هیچ کس مالک آن نیست و آن را کنترل نمی کند. از زمان تاسیس خود در سال 2008 ، بیت کوین به یک فناوری ، جامعه کاربران ، وسیله نقلیه سرمایه گذاری و ارز تبدیل شده است.

چرا بیت کوین مهم است?

“بیت کوین ارز مقاومت است …”

بحران مالی 2007-2008 با بحران در بازار رهن وامهای فرعی ایالات متحده آغاز شد. به منظور جلب مشتری جدید ، بانک های ایالات متحده شروع به دادن وام های پرخطر کردند که در نهایت پیش فرض بود. ناتوانی مردم در بازپرداخت پول باعث سقوط بانک ها شد. به موازات این ، بانک ها از پول مردم برای سرمایه گذاری استفاده می کردند و وقتی سرمایه گذاری ها نتیجه نداد ، م institutionsسسات مالی ضرر کردند و ورشکست شدند. در پاسخ به این ، دولت آمریكا سعی كرد آنها را از طریق پول مالیات نجات دهد. این امر منجر به نارضایتی مشتری در کل کشور شد. از آنجا که اقتصاد جهانی به هم پیوسته است ، این بحران های بین المللی بانکی به وجود آمده و اقتصاد جهان را به بن بست می رساند.

با اعتماد به یک بانک ، مردم پول خود را از دست دادند. به عنوان یک دولت متقابل پول بیشتری چاپ کرد اما حداکثر محدودیتی در میزان پول قابل چاپ وجود ندارد و منجر به کاهش ارزش پول همراه با عدم اطمینان در کاهش ارزش پول می شود. این بحران مالی باعث شد مردم تقاضای ارز کنند که توسط یک مرجع مرکزی کنترل نشود.

چه نوع مشکلاتی Bitcoin حل می کند?

گزینه جایگزین ارز فقط درصورتی که کسی آن را راه اندازی نکرده باشد و سیستم نقطه اصلی خرابی نداشته باشد ، می تواند رشد کند. این همان چیزی است که Satoshi Nakamoto در سال 2008 راه اندازی کرد ، یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر. بیت کوین حداکثر تعداد بیت کوین قابل گردش و سرعت تولید انواع جدید را ثابت کرده است که با کدگذاری استفاده شده در طراحی آن اطمینان حاصل می شود. این اجازه می دهد تا ارزش هر بیت کوین فقط به عرضه و تقاضای موجود در بازار وابسته باشد و از هرگونه مداخله دولت آزاد باشد.

با ارز فعلی ما ، شخص ثالثی در تأیید و اعتبار سنجی یک معامله نقش دارد. بیت کوین با این امکان که کاربران بتوانند مستقیماً با یکدیگر معامله کنند ، نیازی به واسطه ها را از بین برد. برای ذخیره بیت کوین خود که به جای بانک ، مانند کیف پول فیزیکی عمل می کند ، فقط به یک کیف پول Bitcoin نیاز دارید. رمزگذاری استفاده شده در طراحی این کیف پول ها باعث می شود که آنها برای هر کسی که می خواهد آن را بررسی کند ، قابل مشاهده است که ایمنی سپرده های شما را تضمین می کند. علاوه بر این ، روند شبکه بیت کوین ناشناس است ، پرداخت ها سریع و سریع انجام می شوند و پس از ارسال ، دیگر پس داده نمی شود.

وضعیت فعلی بیت کوین

وقتی بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 معرفی شد ، ارزش آن 0 دلار و بعداً 0.39 دلار بود. با گذشت زمان ، بحران های ارزی و محاصره بانک ها باعث جلب توجه عموم مردم شد. سال گذشته ، در اواسط ماه ژوئن ، ارزش بلاکچین 14.37 میلیارد دلار بوده است که راننده اصلی آن قیمت بیت کوین بود. در پایان ماه ژوئن ، قیمت بیت کوین به حدود 300 دلار افزایش یافت.

ارزش کل بیت کوین موجود 10 میلیارد دلار است. دقیق خواهد بود اگر بگوییم ، در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین بسیار ارزشمندتر از حتی توییتر است که یکی از بزرگترین شرکت های رسانه های اجتماعی در جهان است.

جوانب مثبت و منفی بیت کوین

“با ارز الکترونیکی مبتنی بر اثبات رمزنگاری ، بدون نیاز به اعتماد به واسطه شخص ثالث ، پول می تواند ایمن باشد و معاملات بدون دردسر انجام می شود.”

از زمان معرفی بیت کوین تنها 7 سال می گذرد و هنوز در مراحل اولیه توسعه است. اما بسیاری از ویژگی های بیت کوین وجود دارد که مطمئناً بحث شهر است.

جوانب مثبت بیت کوین

 • بدون اشخاص ثالث – عدم وجود واسطه ، آن را به گزینه ای ارزان تبدیل می کند. همانطور که از POV فروشنده ، یک بار پول بیت کوین دارید ، آن را دارید و خریداران نمی توانند آن را پس بگیرند.
 • آزادی – در هر لحظه پول خود را به هرجای دنیا ارسال کنید.
 • هویت دیجیتال – ایجاد هویت های دیجیتالی یکی از ویژگی هایی است که علاقه مندان به بیت کوین بسیار آن را دوست دارند. همچنین ثبت نام در سیستم عامل ها و خدمات آسان تر می شود.
 • بدون فرماندهی مرکزی – مالکیت بیت کوین هیچ کس نیست و هیچ شرکتی صاحب آن نیست. این بدان معناست که نه دولت و نه بانک ها نمی توانند مانع دریافت یا ارسال پول بیت کوین در هر جای دنیا شوند.
 • ناشناس بودن شبه – اگرچه بیت کوین گمنامی کاملی برای شما ایجاد نمی کند اما نیازی به افشای هویت شما در شبکه نیست.
 • شفافیت – همه معاملات نهایی برای مشاهده در دسترس همه است اما اطلاعات شخصی شما پنهان است.
 • کنترل & امنیت – کاربران کنترل می کنند ، بازرگانان نمی توانند هزینه های اضافی را دریافت کنند و می توان بیت کوین را برای اطمینان از امنیت رمزگذاری کرد.

معایب بیت کوین

 • خطر & نوسان – مقدار محدود سکه و افزایش تقاضا آن را بسیار بی ثبات می کند. اما انتظار می رفت که با گذشت زمان نوسانات کاهش یابد.
 • نداشتن آگاهی – بسیاری از مردم هنوز آگاهی ندارند و بخش عظیمی از مردم درک درستی ندارند.
 • ریسک بالا – افزایش مقررات ، عدم استفاده از برنامه ها ، مقیاس بندی محدود و عدم امنیت آن را به یک سرمایه گذاری پر خطر تبدیل کرده است.
 • موارد استفاده محدود – اگرچه بیت کوین راه حل های ابتکاری برای پرداخت سریعتر و آسان تر ارائه می دهد ، اما در مورد امکان سنجی مشکلاتی دارد. چند نقصی که مانع تصویب آن می شود ، مقیاس پذیری و هزینه های آن است.

بیت کوین در مرحله نوزادی است و هنوز در حال پیشرفت است. زمان می برد تا بیت کوین به پتانسیل کامل خود برسد.

نحوه کار بیت کوین?

بیت کوین سکه های مجازی است که به گونه ای طراحی شده است که به تناسب ارزش خود به خود بسته شود. برای ذخیره یا جابجایی پول خود ، نیازی به بانک ندارید. ماهیت رفتاری این بیت کوین مانند سکه های طلای فیزیکی است. این بدان معناست که پس از داشتن بیت کوین ، می توانید آنها را به عنوان مقدار ذخیره کنید. اخیراً ما شاهد استفاده از بیت کوین برای مقاصد پرداخت هستیم اما استفاده از بیت کوین به عنوان ارز هنوز در معرض اصلاح مسائل مقیاس پذیری با بلاکچین بیت کوین است.

بیت کوین اساساً از “کیف پول” بیت کوین یک شخص به شخص دیگر معامله می شود. صحبت از کیف پول است ، این یک فروشگاه دیجیتال برای بیت کوین های شما است که می توانید در تلفن های هوشمند ، درایو رایانه ، تبلت یا ابر استفاده کنید.

اکنون اصول Bitcoin را می دانید. در مقاله بعدی ، ما شما را با نکات و منابعی آشنا خواهیم کرد که برای تسلط بر بیت کوین به آنها نیاز خواهید داشت.

آیا برای مرحله بعدی آماده هستید؟?

تمام شک و تردیدهای خود در مورد بیت کوین را در نظرات به ما اطلاع دهید. 

 ما را دنبال کنید در

توییتر , فیس بوک , Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner