نصف شدن بیت کوین چیست؟

نصف شدن بیت کوین تصویر روی جلد را توضیح داد

هر کسی که حتی علاقه مندی به استخراج یا معامله ارز رمزنگاری شده داشته باشد احتمالاً جمله “نصف شدن بیت کوین” را شنیده است. درک دقیقاً معنای آن و تأثیرات آن بر بازار بیت کوین و به طور کلی تجارت ارزهای رمزپایه چیست؟ این یک داستان کاملاً دیگر است ، داستانی که سعی خواهیم کرد در این مقاله با جزئیات بیشتری توضیح دهیم.

مبانی بیت کوین

برای درک بهتر ماهیت همیشه در حال تغییر قیمت بیت کوین ، افزایش دشواری در استخراج آن و استدلال در مورد کاهش نصف وقایع BTC ، ابتدا باید سیستم های اساسی را که بازار ارزهای رمزپایه را تأمین می کنند ، درک کنیم..

همانطور که احتمالاً می دانید ، عامل اصلی تمایز بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از پول سنتی این است که هیچ عنصر فیزیکی ندارند. آنها صرفاً در دنیای دیجیتال وجود دارند و از یک سیستم پیچیده نظیر به نظیر برای تأیید استفاده می کنند.

این در عمل به چه معناست؟ خوب ، سیستم Bitcoin به یک فناوری معروف به blockchain متکی است که لیستی از سوابق همیشه در حال رشد است. این سوابق به عنوان بلوک شناخته می شوند و با استفاده از رمزنگاری پیشرفته به هم پیوند می خورند. اگر شما را در آنجا گم کرده ایم و فکر می کنید همه اینها چه ربطی به نصف شدن بیت کوین دارد ، نگران نباشید – ما به آن خواهیم رسید.

در حال حاضر ، مهم است که درک کنیم سیستم نمی تواند دستکاری شود ، زیرا هر بلوک حاوی یک هش رمزنگاری از بلوک قبلی است ، از جمله مهر زمان و تمام داده های معامله قبلی. این بدان معناست که سیستم عملاً قابل شکستن نیست. به این دلیل که با ثبت یک تراکنش ، داده های هر بلوک انتخابی بدون تغییر بلوک های دیگر نیز قابل تغییر نیست. همه این بلوک ها برای همه کسانی که تاکنون در معامله شرکت کرده اند به صورت عمومی قابل مشاهده هستند و تغییر هر بلوک داده شده را دشوارتر می کند.

ایجاد ، استخراج و تجارت بیت کوین

کلید درک واقعه نصف شدن بیت کوین در درک ارتباط بین ایجاد Bitcoin و تکثیر آن نهفته است. در حالی که یک واحد پول رایج توسط مقامات مربوطه ضرب یا چاپ می شود ، لازم است بیت کوین و ارزهای رمزپایه مشابه ابتدا در سیستم ایجاد یا “استخراج” شوند. این یک سیستم خودپایدار است ، زیرا استخراج کنندگان بیت کوین به دلیل تأمین نیروی محاسباتی مورد نیاز برای رمزگذاری و رمزگشایی بلاکچین در طی فرآیند ایجاد بلوک های جدید ، که در هر معامله بلاکچین اضافه می شوند ، پاداش می گیرند..

بنابراین معامله بیت کوین به طور ذاتی با استخراج بیت کوین مرتبط است که خود به منظور بازدهی کمتر طراحی شده است. نصف شدن بیت کوین نتیجه مستقیم طراحی سیستم است: تعداد محدودی بیت کوین برای استخراج وجود دارد و تقریباً 90٪ از کل استخر موجود ایجاد شده است.

با انجام هر معامله جدید ، افزودن بلوک های تصادفی جدید به زنجیره فرآیندی پیچیده تر می شود و استخراج بیت کوین بازدهی رو به کاهش دارد. در حالی که اگر یک دکل استخراج معدن بتواند ده ها یا حتی صدها بیت کوین را در مدت زمان کوتاهی ایجاد کند ، این روزها در کل مزارع استخراج می توانند امیدوار باشند که برای چندین ماه قدرت پردازش اختصاص داده شده به رمزگذاری و رمزگشایی بلاکچین ها ، چند BTC دریافت کنند.

نصف شدن بیت کوین چیست?

خوب ، به اندازه کافی متوقف شد: اکنون که ما یک مرور کلی از سیستم را به شما ارائه دادیم ، وقت آن است که روند واقعی کاهش نصف را توضیح دهیم. حداکثر کل عرضه BTC 21 میلیون است که از این تعداد بیش از 18 میلیون بیت کوین قبلاً استخراج شده است. روند ایجاد و تکثیر جدید بیت کوین طراحی شده است تا با سرعت رو به کاهش تا سال 2140 ادامه یابد ، در آن زمان استخراج کنندگان با دریافت پاداش با هزینه های معاملاتی که کاربران شبکه پرداخت می کنند ، به تبلیغ سیستم ادامه می دهند..

نصف شدن بیت کوین در سال 2020 فقط یک حلقه از زنجیره ای است که بخشی از یک سیستم تورم ترکیبی است. این سیستم نصف سازی به منظور کاهش پاداش استخراج بیت کوین در هر چهار سال تا زمانی که تمام بیت کوین های موجود استخراج نشده اند ، طراحی شده است. در عمل ، این بدان معنی است که هر چهار سال بازدهی استخراج بیت کوین کاهش می یابد و ایجاد بیت کوین جدید دو برابر دشوارتر می شود.

این به نوبه خود باعث کمبود بازار می شود که به طور معمول قیمت بیت کوین را افزایش می دهد. این ماهیت فرآیند به نصف رساندن است – با اشباع بیشتر و بیشتر بازار از بیت کوین ، ایجاد موارد جدید دشوارتر می شود. به ازای هر 210،000 بلوک استخراج شده ، یک رویداد نصف سازی رخ می دهد.

چه زمانی اتفاق می افتد?

همانطور که می توانید تصور کنید ، پیش بینی تاریخ های نصف شدن بیت کوین یک علم دقیق نیست ، بنابراین تعیین زمان دقیق اتفاق بعدی تقریباً غیرممکن است. تا کنون این رویداد تقریباً هر چهار سال یک برنامه تقریباً ثابت از یک چرخه نصف سازی را دنبال می کرده است ، اما با وجود سایت های متعددی مانند CoinMarketCap که دارای معیارهای دقیق دقیق برای ردیابی بلوک های استخراج شده در حال حاضر هستند ، در بهترین حالت پیش بینی های آنها آزمایشی است این پیش بینی ها به سادگی تصور تقریبی از مردم را در مورد زمان انتظار برای ایجاد تغییرات بزرگ بعدی در اختیار مردم قرار می دهد

شبکه بیت کوین.

همچنین لازم به یادآوری است که ساعت نصف شدن بیت کوین فقط یک پیش بینی در مورد تاریخ رویداد نصف بعدی به ما می دهد. این روزها قیمت بازار بیت کوین تحت تأثیر بسیاری از عوامل اقتصادی خارجی قرار گرفته است ، از جمله موارد همه گیر COVID-19 است که اثرات آن بر ارزهای دیجیتال و سنتی هنوز به طور کامل مشخص نشده است..

اثرات آن چیست?

مطمئناً جالب ترین جنبه در کل روند نصف سازی پیش بینی های مربوط به تأثیر این رویداد بر قیمت بیت کوین ، بازار و به طور کلی صحنه استخراج رمزنگاری است. با نگاهی به نمودار تقسیم نصف بیت کوین ، اولین رویداد در سال 2012 جوایز ماینر را از 50 بیت کوین عظیم در هر بلاک استخراج شده به 25 کاهش داد ، در حالی که مورد بعدی در سال 2016 این میزان را به 12.5 کاهش داد. از 11 ماه مه سال 2020 ، تعداد آنها 6.25 است و احتمالاً تا زمانی در سال 2024 در آنجا می ماند.

آنها تنها جنبه مورد بررسی نیستند ، اما در گذشته این وقایع نصف در تعیین ارزش معاملات بیت کوین و برعکس ، افزایش قیمت ارز رمزپایه بسیار مهم بوده است. با چشم پوشی از عوامل دیگر برای یک لحظه ، تورم بیت کوین می تواند مستقیماً با روند نصف شدن مرتبط باشد: هرچه ایجاد بیت کوین دشوارتر می شود ، ارزش بازار ارز رمزنگاری شده افزایش می یابد.

دلیل اصلی این امر این است که هر نصف شدن باعث افزایش نسبت سهام به جریان بیت کوین می شود ، به این معنی که نسبت سهام موجود در گردش بازار نسبت به سهام تازه معرفی شده وجود دارد. در نیمه اول ، بیت کوین در مدت زمان فقط یک سال از حدود 12 دلار به تقریبا 1150 دلار افزایش یافت.

این میزان به طور پیوسته در زمان نصف شدن بعدی بیت کوین در سال 2016 به حدود “650 دلار” کاهش یافت ، اما تا پایان سال 2017 سر به فلک کشید و به رقم بی سابقه 20،000 دلار رسید. به دلیل چندین عامل داخلی و خارجی ، این قیمت به پایین کاهش یافت در یک زمان 3200 دلار است ، اما در مدت کوتاهی از به نصف کاهش رسیدن ماه مه 2020 ، موفق شده است حتی رکورد قبلی سال 2017 را بشکند ، که بسیار بالاتر از 20،000 دلار است.

ملاحظات اقتصادی جهانی

پیش از این گفتیم که عوامل بیرونی را نادیده می گیریم ، اما بیایید برای لحظه ای به آنها بازگردیم. طلا و سایر مواد گرانبها به دلیل کمبود و توانایی استفاده به عنوان ذخیره ارزش ، همیشه بسیار ارزشمند بوده اند. از طرف دیگر ، از زمان کنار گذاشته شدن استاندارد طلا ، مقدار بسیار زیاد دلار آمریکا و سایر ارزهای فیزیکی در گردش به طور مداوم در حال افزایش است.

از زمان آخرین تاریخ نصف شدن بیت کوین و مهمتر از همه شیوع COVID-19 ، کل عرضه پول دلار آمریکا از حدود 4 تریلیون دلار به بیش از 6.5 تریلیون دلار رسید. معنای آن در عمل این است که قدرت خرید واقعی و اعتمادی که مردم می خواهند به ارز داشته باشند هر دو به سرعت در حال کاهش است. و این حتی بدون ترس از جعل ، که در معامله با هر نوع ارز فیات قانونی است مجاز است.

این را با بیت کوین و ارزهای دیجیتال مشابه مقایسه کنید: شما نه تنها با یک پلت فرم کاملاً مقاوم در برابر سنگ روبرو هستید که دارای قابلیت پایداری و P2P است ، بلکه به کاربران نشان روشنی از تعداد کل دارایی های موجود و روش های پیش بینی و کنترل آن را می دهد. نرخ تورم.

همه این عوامل ، همراه با افزایش بی اعتمادی مردم در سراسر جهان به بانک ها و دولت هایشان ، محبوبیت جهانی بیت کوین و اهمیتی که روند نصف شدن بیت کوین در آینده در اقتصاد جهان خواهد داشت را توضیح می دهند. امیدواریم که این مقاله بتواند اندکی روند کار را روشن کند و به شما کمک کند درک بهتری داشته باشید که چرا و چگونه بر اقتصاد جهانی در سالهای آینده تأثیر می گذارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner